AOL

Hardline AOL 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
AMİNO ASİT

Hardline AOL 120 Kapsül-Amino Asit

HARDLINE
89,00 ₺
Hardline AOL 120 Kapsül, Arjinin, Ornitin ve Lisin amino asit çeşitlerini içeren supplement ürünüdür. Araştırmalar sonucunda saptanan en ideal oranlara göre formülüze edilmiştir. Her servisi 2:2:1 oranında, toplam 1650mg Arjinin, Ornitin ve Lisin amino asit karışımı içerir.
BIGJOY Aol Big Zma 124 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
AMİNO ASİT

BigJoy Aol Big Zma 124 Kapsül

BIGJOY
BIG-1012
79,00 ₺
BIGJOY Aol Big Zma 124 Kapsül, servis başına 1 er gram arjinin ve onitin, 0,5 gram lizin içeren amino asit takviyesidir. BIGJOY Aol Big Zma, ayrıca  servis başına 224 mg magnezyum ve çinko içerir.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: L-Arginine, L-Ornitin, L-LisinSKT: 01/19Ücretsiz Kargo
Toplam 2 üründen 1-2 arası gösteriliyor

AOL kavramı Arjinin Ornitin ve Lizin amino asitlerinin üçünün birleşiminden oluşan bir kısaltma. AOL Daha çok yoğun antrenman yapan ileri düzey sporcular tarafından tercih ediliyor. AOL amino asit üçlü bileşiminin büyüme hormonunun daha fazla salgılanması yoluyla kas dokusunda daha fazla yenilenme sağladığı ifade ediliyor.

Aol, aminoasit ve sporcu ürün markalarımız; Bigjoy, Blade Sport Nutrition, Bsn, Fa Nutrition, Hardline, Inkospor, Multipower, Musclemeds, Muscletech, Olimp, Optimum, Powerbar, Sci-Mx, Scitec, Sis, Stacker2 Europe, Twinlab, Ultimate, Universal, Vitargo'dur. Aol, aminoasit ve sporcu ürünlerimizi inceleyin.

AOL - Arjinin Ornitin Lizin

AOL amino asit içinde yer alan Arjinin, Ornitin ve Lizin özellikle vücudun yağ metabolizması ile ilgili işlevler taşıyorlar. Büyüme hormonu (GH) üretimini tetikleyen bir yapıya sahip olan AOL amino asit antrenman ile birlikte kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olabiliyor. Bu amino asitlerinin üçlü olarak alınmasının nedeni ise tek tek işlevlerinin istenen düzeyde olmaması. AOL amino asit üçü bir arada olduğunda büyüme hormonu salgılanmasını olumlu etkiliyor, ancak üçü bir arada olduğunda daha etkili bir sonuç sağlayabiliyorlar. AOL amino asidin daha fazla salgılanmasını sağladığı büyüme hormonu yağ hücrelerini uyarıyor, vücutta depolanan yağın parçalanması ve yağ yakımı konusunda olumlu etkide bulunuyor. Büyüme hormonundaki bu artış özellikle büyüme hormonu eksikliği çekenlerin yaşadığı güç kilo verme sorununa olumlu katkıda bulunabiliyor.

AOL fiyat ve kalite açısından Hardline, Universal, Multipower ve Bigjoy gibi marka seçenekleri ile GoProtein sitesinden kolayca satın alınabiliyor. Sıvı, toz ya da kapsül halde alınabilen AOL fiyat açısından uygun koşulların yanında GoProtein sitesinin özel hediyeleriyle daha cazip hale gelebiliyor. Güvenli online alışveriş için GoProtein güvencesiyle AOL fiyat avantajının yanında hızlı kargo seçeneğine de sahip.

AOL üçlü amino asit ne işe yarıyor?

Yoğun antrenman sonrası oluşan bazı anabolik reaksiyonlara karşı kas gelişimi ve yenilenme için büyüme hormonunun olumlu etkisi olduğu biliniyor. Amino asitlerin pek çoğu büyüme hormonu üretimini tetikleyerek bu konuda sporculara yardımcı olabiliyorlar. Ornitin, Arjinin ve Lizin üçlüsünün diğer amino asitlere göre daha fazla olumlu etki sağladığı düşünülüyor.

AOL bileşimi içinde yer alan Arjinin karaciğer tarafından üretilebiliyor. Yeteri kadar üretilemediğinde ya da üretildiğinden daha fazla kullanıldığında ihtiyaç oluşabiliyor. Yüksek Arjinin değerine sahip süt, fıstık, fındık, keçiboynuzu, çekirdek, soya fasulyesi gibi gıdalar bu durumda epey yararlı oluyor. Daha yoğun ve hızlı bir takviye gerektiğinde ise AOL amino asit benzeri takviyelerin işe yaradığı düşünülüyor. Arjinin ayrıca fazla nitrojenin atılması, kas gelişimi ve kolajen dokunun yapılması gibi özellikler de taşıyor.

Arjinin ve Ornitin işbirliği

AOL içinde yer alan Ornitin ise 20 standart amino asitten biri değil, ama proteinojen olmayan amino asitlerden biri. Üre döngüsünde önemli bir role sahip olan Ornitin, üre üretimi esnasında Arjinin amino aside dönüşüyor. Toksik fazlalıklardan kurtulmada da Ornitin özel bir işleve sahip. Ayrıca yaraların geç iyileşmesi, uyku sıkıntıları ve cinsel sorunlarda olumlu etki sağlıyor. AOL amino asit içinde Arjinin ve Ornitin birbirini tamamlayarak hormon dağılımı, insülin üretimi ve yenilenme süreçlerinde etkin görev alıyorlar.

Etkili bir amino asit Lizin

AOL içinde yer alan üçüncü amino asit Lizin ise 9 temel amino asitten biri. Lor peyniri, tavuk ve yumurtada bolca bulunuyor. Amino asitlerin çoğu gibi Lizin de kas gelişimine ve oluşumuna olumlu katkı sağlıyor. Maryland Medical Center University tarafından yapılan araştırmaya göre, düzenli Lizin kullanmak uçuğa karşı etkili bir önleyici olabiliyor. Kolajen ve karnitin üretimi ile kalsiyum emilimi konusunda da destekleyici bir amino asit. Lizin esansiyel bir amino asit olduğu için gıdalarla birlikte alınması ve eksikliği durumunda takviye kullanılması tavsiye ediliyor.

Aol gereken dozda alınmalı

AOL amino asit ürünlerinin takviye edici gıda olduğunun unutulmaması, tavsiye edilen günlük dozun da aşılmaması gerekiyor. Toz, kapsül ya da sıvı AOL ürünlerine göre farklılık gösterse de genellikle antrenmandan yarım saat önce 1 porsiyon AOL alınması, gece yatmadan önce de bir porsiyon AOL alınması öneriliyor. AOL takviye ürünleri üçlü AOL amino asit setinin yanında magnezyum, çinko gibi ek destekler de içerebiliyor.

Goprotein bir oluşumdur. Amacı sporu seven ve spor ile yaşayanlara en iyi ürünü sağlamaktır. Gelişimimize katkıda bulunun ailemize katılın.