ARJİNİN

Hardline Arg 1250 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
Hardline Amino Asitler

Hardline Arg 1250 120 Kapsül-Arjinin Amino Asit

HARDLINE
89,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline ARG 1250 her bir servisinde 1250mg L-Arjinin içeren amino asit takviyesidir. Hardline ARG 1250 içerdiği L-Arjinin sayesinde nitrik oksit NOX üretiminde kullanılan bir amino asittir. Hardline Arjinin, bcaa/amino-asit/ ve amino asitleri kolaylıkla Goprotein'den satın alabilirsiniz!
Hardline Arginine Liquid 1000 ml
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
129,00 ₺
Hardline Arginine Liquid 1000 ml, servis başına 5000 mg arjinin, 750 mg taurin, 250 mg karnitin ve 200 mg kafein, 4,5 gr protein içeren performans artışına yardımcı olabilen supplement ürünüdür. 
BigJoy Arginine Powder 500 gr Amino Asit
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
109,00 ₺
BigJoy Arginine Powder 500 gr, servis başına 5 gram arjinin içeren amino asit takviyesidir. BigJoy Arginine Powder, antrenman öncesi performans artışına yardımcı olabileceği gibi, antrenman sonrası protein sentezi ve kas onarımını hızlandırır.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ArjininSKT: 01/20Ücretsiz Kargo
Blade Sport Arginine 100 Kapsül
TÜKENDİ
Blade Sport Nutrition

Blade Sport Arginine 100 Kapsül

Blade Sport Nutrition
98,00 ₺
Blade Sport Arginine 100 Kapsül, servis başına 1500 mg arjinin içeren amino asit takviyesidir. Yüksek yoğunluklu antrenmanlar da Blade Sport Arginine kullanılabilir. Kas kütlesi ve dayanıklılık artışı, güç kazanımı için yardımcı olabilir. Arjinin Kan dolaşım hızını arttırmaya yardımcı olması sebebi ile cinsel yaşam performansını artırmak için de...
BIGJOY ARGIMAX 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
89,00 ₺
BIGJOY ARGIMAX 120 Kapsül, servis başına 1,3 gram arjinin içeren amino asit takviyesidir. BIGJOY ARGIMAX, arjinine ilave olarak 500 mg taurin, 200 mg tribulus terrestris, 100 mg ginseng, 20 mg saw palmetto, 20 mg gingko biloba içerir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ArjininSKT: 08/19Ücretsiz Kargo
BigJoy Arginine Powder 120 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
Bigjoy Sport

BigJoy Arginine Powder 120 gr

BIGJOY
47,00 ₺
BigJoy Arginine Powder 120 gr, servis başına 5 gram arjinin içeren amino asit takviyesidir. BigJoy Arginine Powder, antrenman öncesi  yardımcı olabileceği gibi, antrenman sonrası protein sentezi ve kas onarımını hızlandırır.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ArjininSKT: 04/19
Bigjoy Arginine Go! 21 Drink Packets
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
59,00 ₺
Bigjoy Arginine Go! 21 Drink Packets, toplam 21 paketten oluşan ve paket başına 5 gram arjinin içeren amino asit takviyesidir. Bigjoy Arginine, nitrik oksit (NOX) seviyelerinin yukarı taşınmasına yardımcı olabilir, bu sayede kan dolaşım hızı aratarak hücrelerin daha fazla beslenmesine yardımcı olabilir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ArjininSKT: 04/19 
Nutrend Arginine 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
ARJİNİN

Nutrend Arginine 120 Kapsül

NUTREND
69,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Nutrend Arginine 120 Kapsül,  1000 mg Arjinin içeren amino asit takviyesi, supplement ürünüdür. Arjinin vücutta doğal olarak bulunur ve kas kütlesi, NOX ve güç artışına yardımcı olmasının dışında, büyüme hormonu üretimi, üreme organları fonksiyonu ve sperm kalitesini artttırmaya yardımcı olur.
BigJoy Arginine Powder 300 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
AMİNO ASİT

BigJoy Arginine Powder 300 gr

BIGJOY
96,00 ₺
BigJoy Arginine Powder 300 gr, servis başına 5 gram arjinin içeren amino asit takviyesidir. BigJoy Arginine Powder, antrenman öncesi performans artışına yardımcı olabileceği gibi, antrenman sonrası protein sentezi ve kas onarımını hızlandırır.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ArjininSKT: 07/19Ücretsiz Kargo
Toplam 9 üründen 1-9 arası gösteriliyor

Arjinin için öncelikle şunu belirtirek başlarız, insan vücudu doğal olarak üretemediği amino asitleri yiyecekler yoluyla alır. Spor dünyasının tercih ettiği ürünlerden biri olan Arjinin de protein yapı taşı olan bu tip amino asitlerden. Nitrik Oksit (NOX) gazının açığa çıkmasında etkili olan Arjinin protein dengesinin korunması ve kas gelişimi için yardımcı olan bir madde olarak biliniyor. 

Arjinin amino asit

Vücudu serbest radikallerden arındırması, kas hücrelerini uyarması, kötü kolesterolü azaltması, büyüme hormonu salgılaması ile tercih edilen Arjinin yağ yakımına yardımcı bir gıda takviyesi olarak da değerlendiriliyor. Arjinin ayrıca anabolik hormonların salınımında artışa yol açıyor. Arjinin tuz dengesinin sağlıklı biçimde oluşması için de katkı sağlıyor. Biri sabah ve biri spor sonrası olmak üzere günde 2 doz olarak alınması tavsiye ediliyor. İlk defa kullananların başlangıçta yarım doz kullanarak etkilerini gözlemleri öneriliyor.

GoProtein tarafından kullanıcılara sunulan Hardline, Sci-mx, Universal, Ultimate, Nutrend gibi önemli markalara ait Arjinin fiyat açısından da oldukça uygun. Kapsül, toz ya da sıvı halinde alınabilen Arjinin fiyat açısından uygun fiyatlarla GoProtein güvencesiyle ayağınıza kadar geliyor. Güvenli online alışveriş için gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz GoProtein, farklı gramajlarla uygun Arjinin fiyat düzeyi yanında alışverişlerinize özel armağanlar da gönderebiliyor.

Arjinin ne işe yarıyor?

Azotun temel kaynağı olarak bilenen Arjinin amino asit nitrik oksit salınımını tetikliyor. Damarların genişlemesini sağlayan nitrik oksit salınımı, kan dolaşımını artırıyor ve hücrelere daha yoğun oksijen girmesini sağlıyor. Hücrelerin besin maddelerini alma düzeyi de artıyor. Kalp gibi kas dokularına giden kandaki artış ATP üretimini ve dolayısıyla enerji miktarını da artırıyor. Bu zincirleme reaksiyon sonucunda hem insülin duyarlılığı artıyor, hem kas dokusunda daha fazla protein sentezleniyor. Bu sayede kas gelişiminin arttığı, performansın yükseldiği ifade ediliyor. Damarları genişletme özelliğinin ereksiyon sorunu, sperm kalitesi gibi cinsel sorunların çözümüne katkı sağlayıcı bir nitelik taşıdığı da ifade ediliyor.

Yağlar azalıyor, toksinler atılıyor

Arjinin amino asit dokulara fazla kan gidişini sağladığı gibi, kas dokusunda hücresel düzeyde oluşabilen toksinlerin atılmasında da işlev sahibi. Özellikle laktik asit temizlenirken, kas yorgunluğunun geciktirilmesine de katkı sağlanıyor. Kasların gelişimi yanında kas dokusundaki yıpranmalara karşı da koruyucu bir etki sağlanıyor.

Kuzey Carolina Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın Arjinin amino asit kullanımının vücut yağını azalttığını ortaya koyduğu belirtiliyor. Dört hafta süren araştırma boyunca sporcuların her 1 kilo kas için 1 kilo yağ kaybettiğinin saptandığı ifade ediliyor.

Kollejen üretimini tetikliyor

Arjinin timus bezinin çalışma performansını artırarak, kandaki T hücrelerinin sayısını artırıyor ve bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye neden oluyor. Dolaylı yoldan cilt, kemik ve eklem sağlığına katkıda bulunan kollajen maddesinin üretimini tetiklemesi de bir başka olumlu özelliği.

Arjinin amino asit gelişim çağındaki çocuklar, sporcular, obezler ve hatta yaşlılar için çok önemli. Özellikle büyüme hormonu seviyelerine olumlu etkide bulunma özelliği ve onarıcı etkisi Arjinin amino asitin kas gelişimi açısından da faydalı olabileceğini gösteriyor.

Proteini metabolize ediyor

Arjinin amino asit takviyesinin vücut geliştirme yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedeni ise proteini sindirerek vücuttaki yağ miktarını düşürebilme özelliği. Nitrojen dengesini geliştiren Arjinin bu yolla proteinin daha kolay biçimde kas gelişimi için faydalı hale gelmesini sağlıyor. Amino Acid dergisinin Temmuz 2010 tarihli sayısındaki araştırma, yüksek Arjinin alımının kas gelişimi ve oluşumu için fayda sağladığını öne sürüyor.

Exeter Üniversitesi araştırmacılar ise Arjinin amino asit ürünlerinin yüksek dayanıklılık gerektiren spor dallarında takviye olarak kullanılabileceğini ortaya koydu. Teksas A&M Üniversitesi’nden Jason McKnight ve ekibinin araştırmasında da Arjinin takviyesinin kahverengi yağ dokusunun etkinliğini hızlandırdığı ve hücre mitokondrisinin büyümesini sağladığı saptandı. Termonjenik etkiye sahip olan kahverengi yağ dokusunun yağı yakarak vücut ısısını yükseltme özelliği de bulunuyor.

Arjininde yan etkilere dikkat edilmeli

Arjinin amino asitin hamilelik ve emzirme döneminde, astım, kardiyovasküler hastalıklar, alerjik reaksiyonlar ve uçuk gibi rahatsızlıklarda kullanılması tavsiye edilmiyor. Tansiyon hastalarının da mutlaka doktorlarına danışması gerekiyor. Kan şekeri değerlerinde değişim yaratabileceğinden şeker hastalarının dikkatli olması gerekiyor.

Doğal Arjinin kaynakları

Vücudun kendi başına üretemediği bir amino asit çeşidi olduğundan, gıda takviyesi dışında Arjinin açısından zengin olan yiyecekleri tüketmek de işe yarıyor. Fındık, keçiboynuzu, çekirdek, fıstık, soya fasülyesi, yulaf ve badem gibi gıdalarda yoğun halde bulunuyor