BEEF PROTEİN

Nutrend Beef Protein 900 Gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
Nutrend

Nutrend Beef Protein 900 Gr

NUTREND
179,00 ₺
Nutrend Beef Protein 900 Gr, servis başına 30,8 gram %100 hidrolize et porteini içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Nutrend Beef Protein, zengin protein içeriğinin yanında creapure marka kreatin ve AAKG (Arjinin Alfa Ketoglutarat) içeriği ile zenginleştirilmiş gıda takviyesidir. Şeker içermez.
Toplam 1 üründen 1-1 arası gösteriliyor

Etin içerisinde bulunan doğal protein spor yapan herkesin faydalanacağı en önemli besinlerden biri. Antrenman sonrası kasların onarımı için kullanılması önerilen yüksek protein değerine ve biyolojik zenginliğe sahip gıdaların başında kırmızı et gelir. Yeni kas dokuları oluşturmak için de vücut et proteinine ihtiyaç duyar. 

Beef Protein Tozu

Kırmızı etten elde edilen Beef protein tozu, yani adı üzerinde et proteini en önemli protein kaynaklarından biri olarak bu ihtiyacı pratik biçimde karşılama olanağı sağlar. Yüzde 95 oranında konsantre edilmiş saf protein içeren Beef protein, ihtiyaç duyulan bütün esansiyel amino asitleri de içerir. Yağ ve kolesterol bakımından ise oldukça fakirdir. İçeriğinde A, C, B6 ve B12 vitaminleri ile tiamin, kalsiyum, fosfor, magnezyum, riboflavin, niasin, potasyum ve sodyum bulunur.  Ayrıca antioksidan özelliğe sahip selenyum, yüksek miktarlarda demir ve çinko da kırmızı ette bolca bulunur.

Bu yüksek nitelikli vitamin, mikrobesin ve amino asitler vücudun enerji kullanımını düzene sokar, vücutta bulunan yağların enerji olarak kullanılmasını, karbonhidratların tüketilmesini kolaylaştırır. 8 temel amino asit olan ösin, izolösin, valin, lisin, metionin, fenilalanin, treonin ve triptofan da et proteini içinde eksiksiz olarak bulunur. Kırmızı ette bulunan kreatin de kas gelişimini ve kasların performansını olumlu yönde destekler.

GoProtein güvencesiyle kullanıcılara sunulan Musclemeds, Nutrend, Scitec, Nanox gibi önemli markalara ait Beef protein fiyat açısından da avantajlı. GoProtein her zaman sizin yanınızda ve Beef protein fiyat açısından uygun fiyatlarla ayağınıza kadar geliyor. Güvenli online alışveriş için gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz GoProtein, uygun Beef protein fiyat düzeyi yanında özel armağanlar da sunabiliyor.

Beef protein nasıl kullanılır?

Sporcuların kas gelişimi ve yeni kas dokuları için ihtiyaç duyduğu et proteini her zaman doğal yiyeceklerle tam ve istenen hızda alması mümkün olmayabilir. Beef protein bu durumlarda anında protein ihtiyacını karşılamak üzere güvenli bir gıda takviyesi olarak düşünülebiliyor. Kırmızı etten doğal biçimde elde edilen Beef protein tozu, esansiyel aminoasitler ve yüksek kaliteli protein açısından oldukça zengin bir protein tozu ürünü. Beef protein yanında multivitamin ve balık yağı takviyesi, kas gelişimi için de kreatin desetği de öneriliyor.

Dikkatli bir kullanım gerekli

Beef protein kullanırken alınan günlük kaloriye, alınan protein miktarına dikkat edilmesi de tavsiye ediliyor. Protein eksikliği durumunda vücudun iskelet kaslarını kullanması nedeniyle spor yapan ve kas gelişimi konusunda duyarlı olanların aldıkları protein miktarını önemsemesi gerekiyor. Proteinin gün içinde küçük dozlar halinde alınması öneriliyor. Diğer bütün besin takviyeleri gibi et proteini ürünlerinden en yüksek faydayı sağlamak için mutlaka bir egzersiz ve diyet programı ile birlikte bilinçli bir tüketim gerekiyor. Kalori hesabında da alınan protein desteğinin mutlaka hesaba katılması zorunlu.

Laktoz ve glutensiz güvenli kullanım

Et proteini ya da sığır protein olarak da adlandırılan Beef protein, laktoz intoleransı nedeniyle süt ürünleri kullanamayan sporcular için güvenli bir alternatif sağlıyor. Gluten içermemesi de hassas sporcular için önemli bir avantaj oluşturuyor. Kırmızı etin içinde bulunan yüksek yağ ve kolesterol, Beef protein tozu üretilirken ayrıştırıldığından, geride yüksek tempolu antrenman yapan sporcuların kas gelişimi için ihtiyaç duyduğu besinler kalıyor.

İzole et proteini elde etmek için kırmızı etler önce kaynatılıyor, daha sonra protein hidrolize edilerek yağ ve kolesterolün ayrışması sağlanıyor. Suyun buharlaşması ile amino asitler ve vitaminleri de içeren toz halinde neredeyse saf Beef proteini elde edilmiş oluyor. Bu toz protein mineraller ve vitaminlerle daha da güçlendirilerek ihtiyaç duyulan performansı vermeleri sağlanıyor.

Anabolik etkisi yüksek

Daha önceki dönemlerde Whey protein tozlarının ardından gelen Beef protein tozu ürünleri, son dönemde geliştirilen yeni teknolojilerle daha fazla tercih edilir hale geliyor. Anabolik etkisi daha yüksek olan et proteini ürünleri, kas gelişimi, yeni kas kütlesi oluşumu ve yoğun antrenman süreçlerinin kas yıkımına yol açmasını engelleme gibi görevleri yerine getiriyor. Yağsız kas kütlesi artarken, daha güçlü kaslar ile spor performansının artmasına katkı sağlandığı belirtiliyor.

Beef protein ürünlerinin diğer tüm suplementler gibi dengeli bir beslenme ve sağlıklı bir diyet programı yerine kullanılmaması gerekir. Ürünün bir tamamlayıcı, destekleyici gıda takviyesi olduğu unutulmamalıdır.