BigJoy ZMA 120 Kapsül

BigJoy ZMA 120 Kapsül

BU ÜRÜNÜMÜZ ŞİMDİLİK TÜKENDİ
56,00 ₺
Vergi dahil
53,20 ₺ (KDV dahil, %5 havale indirimli)

BigJoy ZMA 120 Kapsül, servis başına 225 mg magnezyum, 15 mg çinko ve 10 mg B6 vitamini içeren, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkı sağlayan gıda takviyesidir. Bunun yanında bağışıklık sistemi ve protein sentezi işlemine de katkıda bulunur.

 MÜŞTERİ PUAN VE YORUMLARI
Bu ürün için henüz kimse yorum yapmamış

kargo bedava

ÜRÜN ÖZETİ

Servis Miktarı
3 Kapsül
Servis Sayısı
40
Magnezyum
225 mg
Çinko
15 mg
Servis Maliyeti
1,35₺
SKT
01/21
Kargo Bilgileri
Yurtiçi Kargo 1-4 iş günü
Havale ile Ödeme
%5 indirimli
Kredi Kartı ile Ödeme
Tek Çekim
Olası Sonuç
Kas Gelişimi
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Bigjoy ZMA nedir?

ZMA çinko, magnezyum ve B6 vitamininden oluşan mineral bir gıda takviyesidir.

ZMA’nın antrenmandan sonra yıpranan kasların toparlanmasın, kas sentezinde rol oynadığı ve bunların sonucunda güç artışına yardımcı olduğu klinik araştırmalar ile desteklenmektedir. ZMA ayrıca uyku düzenine yardımcı olur. İçeriğindeki B6 vitamini de enerji desteği sağlayabilir.

ZMA’nın faydaları nelerdir?

ZMA’nın öncelikle bir mineral takviyesi olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her ürün kreatin ya da preworkout’lar gibi etkisini kullandıktan kısa bir süre içerisinde hissettirmez. En başta vitamin-mineral ürünleri bu tarz ürünlerle kıyaslamak büyük bir haksızlık olacak ve düzenli kullanımda elde edeceğiniz faydalardan sizi mahrum bırakacaktır.

ZMA yaygın bilinenin aksine direkt olarak bir testosteron artırıcı değildir ama araştırmalar ZMA’nın yoğun antrenman döneminde yüksek testosteron seviyelerini korumakta yardımcı olabildiğini göstermektedir.  

Çinko ve magnezyum, vücudumuzda protein sentezi gibi pek çok reaksiyon için kritik öneme sahip enzimlerin üretiminde kullanılır. Bu enzimler metabolizma hızını, kas ve kemik sağlını doğrudan etkiler.  

Eğer anabolik hormonlara etkisini öğrenmek istiyorsanız Batı Washington Üniversitesi'nde erkekler Kolej Basketbol Turnuvası’nda (NCAA) mücadele eden profesyonel basketbol oyuncuları arasında yapılmış 8 haftalık araştırmaya buradan bakabilirsiniz1. Her gece ZMA alan grup ile plasebo alan grup karşılaştırılmış ve ZMA alanlarda testosteron düzeylerinde yüzde 30’luk bir artış gözlenmiş, plasebo alan grupta ise testosteron seviyelerinde yüzden 10’luk bir düşüş gözlenmiş. Ayrıca ZMA alan grup daha kaliteli bir uyku düzenine sahip olmuşlar.

Bir başka araştırma da Konya 2007 yılında Selçuk Üniversitesi’nde tae-kwon-do sporcuları arasında yapılmış ve  dört haftalık çinko desteğinin, dinlenme sırasında ve egzersiz sonrasında testosteron düzeylerini artırdığı görülmüş. Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Kullanma Şekli

BigJoy ZMA 120 Kapsül, bir servisi 3 kapsüldür. Yatmadan önce 3 kapsül alabilirsiniz.

BESİN DEĞERLERİ

Servis Üründe % Günlük Değer'
Magnezyum 225mg %60
Çinko 15,0mg %150
B6 Vitamini (Pridoksin) 10,0mg %714
 Yorumlar

İlk yorumu yapan siz olun !

Aynı kategoride bulunan diğer 2 ürün: