BİTKİSEL PROTEİN

Hardline Vmax Protein 2300 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
BİTKİSEL PROTEİN

Hardline Vmax Protein 2300 gr

HARDLINE
319,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline Vmax Protein 2300 gr, bitkisel kaynaklı, vejeteryan beslenme için uygun protein tozu, supplement ürünüdür. Hardline Vmax protein servis başına 25 gr protein, 2,5 gr kreatin, 1gr taurine içerir. %90 oranında izole protein içeren, kalp ve damar sağlığı için yardımcı, laktoz içermeyen gıda takviyesidir.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: Soya...
BIGJOY Fıstık Ezmesi Yüksek Proteinli 360 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
29,90 ₺
BIGJOY Fıstık Ezmesi Yüksek Proteinli 360 gr, şeker içermeyen ve 100 gramında 36 gram protein içeren gıda dır. BIGJOY Fıstık Ezmesi, özel Arjantin fısıtığı içerir ve son derece lezzetlidir. Katkı maddesi içermez.
Toplam 2 üründen 1-2 arası gösteriliyor

Hayvansal proteinler kadar önemli olan bitkisel protein çeşitleri, sadece vegan beslenmeyi tercih edenler için değil, farklı protein almak isteyenler için de iyi bir tercih. Bitkisel protein başta tahıllar, kuru bakliyatlar ve yağlı bitki tohumları olmak üzere pek çok bitkisel kaynaktan elde edilebiliyor.

Bitkisel Protein Tozu

Spor dünyasının bir gıda takviyesi olarak kullandığı bitkisel protein tozu ürünlerinde ise ağırlıkla soya protein tozu kullanılıyor. Soya proteini ile birlikte içerdiği taurin ile enerji kaynağı da olan bitkisel protein ürünleri, aynı zamanda zengin bir amino asit deposu. Ayrıca kreatin içermesi de kas gelişimi açısından bu ürünlerin tercih edilme nedenlerinden biri.

Toz şeklinde kullanılabilen bitkisel protein kaynakları dışında damak tadınıza ve tercihinize göre fıstık ezmesi protein olarak da alınabiliyor. Bitkisel protein içeren gıda takviyesi ürünlerinin genel olarak alışık olunan lezzetlere sahip olması, damak tadına yabancı bir tat içermemesi kolayca tüketilmesini sağlıyor.

Hardline marka bitkisel protein tozu ürünlerini ya da Bigjoy marka fıstık ezmesi protein ürünlerini GoProtein güvencesiyle kolayca edinebilirsiniz. Bitkisel protein fiyat açısından GoProtein satış sitesinde oldukça uygun koşullar da içeriyor. GoProtein sitesinin uygun ödeme seçenekleri ve hızlı kargo güvencesi, bitkisel protein fiyat açısından daha da cazip hale gelebiliyor.

Vejetaryen beslenmeye uygun

Bitkisel protein tozu ürünleri içerdikleri bitkisel protein çeşitleri ile hem zengin bir protein kaynağı, hem de vejetaryen beslenmede eksikliği çekilen kreatin gibi maddeleri de içeriyor. Laktoz içermemesi bu konuda intoleransı bulunanlar için bu ürünleri daha da cazip kılıyor. Yağ ve karbonhidrat oranlarının düşük olması da diyet programını kolaylaştırıcı etkiye sahip. Soya fasulyenin doğal antioksidan olma özelliği de bir başka önemli ayrıntı.

Bitkisel protein tozu ürünlerini su ya da süt ile karıştırarak spordan 30 dakika önce ya da hemen sonra almak mümkün. Bitkisel protein tozu süt ile karıştırıp dondurucuda bekletildikten sonra leziz bir dondurma olarak da tüketilebiliyor.

Fıstık ezmesi ile alışılan lezzet

Soya proteini dışındaki bir seçenek de fıstık ezmesi proteini gibi ürünler. Alışılan damak tadına uygun olan bu ürünler şeker katkısı olmaması ile tercih edilen bir diyet ürünü. Yüksek oranda biyotin, magnezyum, niasin, fosfor, bakır ve çinko içeren bu ürünün gece ya da sabah bir iki kaşık tüketilmesi öneriliyor.

Bitkisel proteinler ne işe yarıyor?

Sağlıklı diyet önerilerinin ve çeşitli rahatsızlıklarla ilgili diyetlerin hemen hepsinde sebze ve meyveler özel bir yer tutuyor. Bitkisel protein amino asit zenginliği açısından biraz daha zayıf olsa da, sağlıklı bir protein kaynağı olduğu biliniyor. Soya proteini özellikle kas gelişimi açısından destek isteyenlerin kullandığı bir ürün olarak biliniyor.

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Hastanesi uzmanlarından Doktor Mingyang Song ve Doktor Andrew Chan'in yürüttüğü araştırma bitkisel proteinlerin daha sağlıklı olduğunu ortaya koyuyor. Kas ve kemikleri güçlendirip onaran proteinleri bitkisel kaynaklardan almanın ömrü uzattığı, erken ölümleri azalttığı da Amerikan Tabipler Birliği’nin dergisi JAMA’da yayınlanan araştırmanın sonuçları arasında.

İhtiyaç duyulan amino asitleri sağlıyor

Bitkisel ağırlıklı beslenmenin, tıpkı hayvansal proteinlerde olduğu gibi, kas kuvvetine yardımcı olduğu, kas gelişimi açısından fayda sağladığı belirtiliyor. Vitamin ve mineraller açısından da zengin olan bitkisel protein tozu, yoğun spor çalışmalarında vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitleri de sağlıyor. Yoğun tempolu spor aktivitelerinin ardından hayvansal gıda takviyeleri ile dolu bir destek programı istemeyenler için bitkisel protein tozu önemli ve işlevli bir seçenek oluşturuyor.  Bitkisel ürünlerin daha fazla alkali içermesi de bir avantaj. Bitkisel protein ve ürünleri tüketenlerin daha az yorgunluk hissettiği ve yenilenme süreçlerinin daha kısa sürdüğü de biliniyor.

Dikkat kullanılması gereken durumlar

Bitkisel protein tozu ürünlerinin bilinen, kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmuyor. En sağlıklı beslenmenin doğal ürünlerle sağlanabileceğinin de unutulmaması gerekiyor ve uzman yardımıyla ihtiyaç duyulduğu kadar tüketilmesi öneriliyor. Destek için alanlar bir yana, başka hiç hayvansal protein tüketmeyenlerin mutlaka ihtiyaç duyabilecekleri maddeler için uzman yardımına başvurması tavsiye ediliyor.