CLA

Hardline Cla One 1000mg 100 Softgel
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
119,00 ₺
(4/5) - 3 Puanlama
Hardline Cla One 1000 mg, yağın vücutta depolanmasını engellemeye yardımcı olan diyet takviyesi, supplement ürünüdür. Cla yağ yakıcı olabilir özellikli gıda takviyesi kullanarak hem daha yağsız bir vücuda sahip olabilir, hem antrenman performansınızı geliştirilebilir, hem de bağışıklık sisteminizi çok daha kuvvetli bir hale getirebilirsiniz.
Olimp CLA * Green Tea * L-Carnitine 60 Capsules
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
100,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Olimp CLA * Green Tea * L-Carnitine 60 Capsules, CLA, yeşil çay özleri ve karnitin içeren yağ yakıcı, supplement ürünüdür. Zengin ve yüksek performanslı içeriği ile Olimp, özellikle kilo verip forma girmek istediğiniz dönemlerde hedefleriniz doğrultusunda iyi bir gıda takviyesi olabilir.  Amaç: Gıda TakviyesiEtken Maddeler: CLA, Yeşil Çay, L-KarnitinSKT:...
BIGJOY CLABIG 1100 mg - 99 kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
89,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
BIGJOY CLABIG 1100 mg, servis başına 1000 mg CLA içeren gıda takviyesi, supplement ürünüdür. BIGJOY CLABIG, omega 6 ailesine ait konjuge linoleik asit olarakta bilinen bir yağ asidi çeşididir. İnsan vücudu tarafından üretilemez. Amaç: Diyet, Yağ YakmakEtken Maddeler: CLASKT: 11/19Ücretsiz Kargo
Sci-mx CLA 1000 LEANCORE™ 90 Softjel
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
Sci-mx CLA 1000 LEANCORE™ 90 Softjel, servis başına 1000 mg CLA içeren diyet, supplement ürünüdür. Sci-mx CLA 1000 LEANCORE™, yüksek emilim hızına sahipve kolayca sindirilebilen, gıda takviyesidir. 
Hardline MCT OIL 500 ml
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
TERMOJENİK

Hardline MCT OIL 500 ml

HARDLINE
129,00 ₺
Hardline MCT OIL, servis başına 5 ml orta zincirli trigliserit içeren supplement ürünü, gıda takviyesidir. MCT ( Medium Chain Triglyceride), antrenman direnci, kilo kontrolü ve genel sağlığınızın korunmasına kadar birçok alanda yardımcı olabilir. 
Optimum CLA 90 Softgel
TÜKENDİ
99,00 ₺
Optimum CLA 90 Softgel, servis başına 750 mg CLA içeren kilo vermeye yardımcı supplement ürünü, gıda takviyesidir. CLA veya Konjuge Linoleik Asit, yumurta, süt ürünleri ve kırmızı ette doğal olarak bulunan, ama içerlerinde kayda değer miktarda bulunmayan bir grup yağ asididir.  Her bir CLA softgel Clarinol® marka CLA içerir.
Toplam 7 üründen 1-7 arası gösteriliyor

Yağ yakımı, kas gelişimi ve daha estetik bir vücut için spor yapanların önüne çıkan ilk supplement seçeneklerinden biri de CLA.

CLA (Conjugated Linoleic Acid)

Vücuttaki yağ oranını düşürmeye katkıda bulunduğu düşünülen bir gıda takviyesi olan CLA, vücut tarafından üretilmeyen, dışarıdan alınan esansiyel bir yağ asidi. CLA yağ asidi antrenman programları esnasında enerji seviyelerini artırarak, kas gelişimi ve yağ yakımı süreçlerine yardımcı olabiliyor.

CLA yağ asidi metabolizma hızını artırmaya, insülin direncini düşürmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabileceği ifade edilen bir ürün. Ama asıl işlev olarak vücuttaki yağ oranını düşürmeye yardımcı olduğu belirtiliyor.

Günlük tükettiğimiz besinlerde çok az miktarda olan Omega ailesine dahil bir yağ asidi olan CLA (Conjugated Linoleic Acid) işlevsel olarak vücutta bulunan yağ depolarının boşaltılmasına katkı sağlayabiliyor. Özellikle de karın bölgesi yağlarında etkili olduğu düşünülüyor.

CLA yağ asidi fiyat ve kalite açısından farklı seçeneklerle GoProtein satış sitesinde bulunabiliyor. Ultimate, Olimp, Hardline, Power System, Bigjoy, Sci-mx gibi önemli markalar en uygun CLA yağ asidi fiyat seçenekleriyle GoProtein sitesinde satışa sunuluyor. GoProtein'in hızlı kargo ve bazı ürünlerdeki özel armağan uygulamaları CLA yağ asidi fiyat düzeyini daha da uygun hale getiriyor.

CLA ne işe yarar?

Kilo verme, yağ yakma ve kas gelişimi amaçlı olarak spor yapan bireylerin başvurduğu ilk seçeneklerden biri olan CLA ürünleri, daha çok L-Carnitine ile birlikte kullanılıyor. Özellikle kas gelişimi ve yağ yakma işlevlerini bir arada desteklemek isteyenler daha doğru bir antrenman süreci geçirmeye çalışıyor. CLA yağ asidi, yağ yakıcı özelliği yanında kas gelişimi için de yardımcı olabiliyor. CLA vücut metabolizma hızında artış yaşanmasına katkı sağlayarak, hem kas gelişimi, hem kilo vermenin bir arada olabilmesine yardım ediyor.

Yağ depolanmasını önleyici etki

CLA hücrede depolanan yağların lipolize olduğu yer olan mitokondriye yağ asidi taşınmasını sağlayan enzimleri hareket geçiriyor. Hücreye ulaşan yağları yağ gözelerine taşıyan enzimleri ise yavaşlatıyor. Bu çifte etki ile hücrelerde vücutta yağ depolanmasını azaltan bir sonuç sağlayabiliyor. Depolanmayıp yakılarak kullanılan yağların açığa çıkardığı enerji ise daha uzun süreli ve daha dayanıklı bir antrenman temposu için yardımcı oluyor.

Antioksidan ve antiinflamatuvar etki

Antioksidan ve antiinflamatuvar faydalara sahip olan CLA yağ asidi, linoleik asit enzimlerinin sentezlenme süreçlerinde oynadığı rol ile bağışıklık sistemine katkı sunuyor, iyileşme süreçlerini kolaylaştırıyor.

Bilhassa karın bölgesi yağlarının eritilmesine katkı sunan CLA bu özelliği ile karın yağlarından kaynaklı risklere karşı da mücadele etmiş oluyor. Hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, kalp krizi, şeker gibi hastalık risklerini artıran karın yağları yakıldığında bu hastalıkların riskinde de belirgin bir azalma sağlanabiliyor. Kas definasyonunu geliştirmeye yardım eden CLA yağ asidi, kanda bulunan glikoz düzeyinin düzenlenmesi konusunda katkı sağlıyor, insülin direncini düşürücü bir fayda gösterebiliyor. Trigliserit ve kolesterol oranını azaltmasına yardımcı olabileceği de ifade ediliyor.

CLA nasıl kullanılıyor?

CLA gıda takviyesinin sadece yoğun antrenman yapan ve sıkı bir diyet uygulayan kişilerde değil, diyetsiz sporsuz bir hayat sürenlerde de kilo vermeye yardımcı olabildiği öne sürülüyor. Diyet ve antrenman programı ise hem yağ yakımı, hem kas gelişimi açısından çok daha uygun sonuçlar elde edilmesini sağlayabiliyor.

Çoğunlukla kapsül halinde satılan CLA yağ asidi, farklı bitkilerin yağlarından özel işlemlerle doğal olarak elde ediliyor. Herhangi bir uyarıcı madde içermiyor. CLA kapsüllerinin uygun miktarlarla öğünlerde alınması tavsiye ediliyor.

Dikkat edilmesi gereken durumlar

Gereken araştırmalar yapılmadığı için CLA yağ asidinin hamilelik ve emzirme dönemleri içinde kullanılması tavsiye edilmiyor. İlk kullanımda ya da hassas bireylerde karın kasılması, ishal ve mide bulantısı gibi yan etkiler görülebiliyor. Kandaki şeker düzeyinin düzenlenmesine yardımcı olan CLA ile ilgili bir yan etki de insülin hassasiyetini arttırmasıdır. Bu hastaların mutlaka doktorlarının görüşünü alması tavsiye edilir. CLA kapsüllerinin Chitosan bazlı ürünlerle birlikte alınması kesinlikle önerilmiyor.