GLUTAMİN

Muscletech Essential Series Platinum %100 Ultra Pure Micronized Glutamine 302 gr
 • İndirimli fiyat / -59,00 ₺
TÜKENDİ
70,00 ₺ 129,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Muscletech Essential Series Platinum 100 Ultra Pure Micronized Glutamine 302 gr, her porsiyonunda 5 gr serbest formda glutamin içeren amino asit takviyesidir. Muscletech Glutamine, dünyanın en iyi supplement markalarından birisi olan Muscletech Essential serisine ait ultra saf gıda takviyesidir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: GlutaminSKT: 12/19Ücretsiz...
Hardline Glutapure 500 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Hardline Amino Asitler

Hardline Glutapure 500 gr-Amino Asit

HARDLINE
129,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Hardline Glutapure 500 gr, farmasötik kalitede %100 glutamin içeren, amino asit takviyesidir. L-Glutamin vücutta birçok yaşamsal faaliyette görev alan ve insan vücudunda en fazla bulunan amino asit türü olup, karbonhidrat ve protein sentezi içi son derece önemli, anabolik (kas yapıcı) etkilidir.  
Bigjoy Ornithine Powder 300 Gr
TÜKENDİ
Bigjoy Sport

Bigjoy Ornithine Powder 300 Gr

BIGJOY
109,00 ₺
Bigjoy Ornithine Powder 300 Gr,  servis başına 3000 mg ornithine içeren amino asit takviyesidir.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: ornithineSKT: 01/20
Optimum BCAA 5000 + Glutamine + Creatine ve Shaker
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
335,00 ₺
Optimum BCAA 5000 + Glutamine + Creatine ve Shaker, servis başına 5 gram BCAA, 5 gram glutamin, 3,6 gr kreatin içeren amino asit ürünleri kombinasyonudur. Optimum ürünlerine özel bu kombinasyon goprotein 700ml neon shaker hediyelidir. 
Hardline Glutapure 120 Kapsül
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
GLUTAMİN

Hardline Glutapure 120 Kapsül

HARDLINE
89,00 ₺
Hardline Glutapure 120 Kapsül,  yüksek saflıkta %100 glutamin içeren amino asit takviyesidir. L-Glutamin vücutta birçok yaşamsal faaliyette görev alan ve insan vücudunda en fazla bulunan amino asit türü olup, karbonhidrat ve protein sentezi içi son derece önemli, anabolik (kas yapıcı) etkilidir.  
Hardline Glutapure 300 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Hardline Amino Asitler

Hardline Glutapure 300 gr-Amino Asit

HARDLINE
89,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Hardline Glutapure 500 gr, farmasötik kalitede %100 glutamin içeren, amino asit takviyesidir. L-Glutamin vücutta birçok yaşamsal faaliyette görev alan ve insan vücudunda en fazla bulunan amino asit türü olup, karbonhidrat ve protein sentezi içi son derece önemli, anabolik (kas yapıcı) etkilidir.  
BSN Glutamine DNA 309 Gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
GLUTAMİN

BSN Glutamine DNA 309 Gr

BSN
89,00 ₺
BSN Glutamine DNA 309 Gr, servis başına 5 gram mikronize glutamin içeren amino asit takviyesidir. Bsn Dna series Glutamine ürününün en büyük özelliği mikronize yapıda olmasıdır. Mikronize glutamin vücut tarafından daha iyi emilir ve bu şekilde kas gelişimi daha etkili olabilir.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: Whey ProteinSKT: --/--Ücretsiz Kargo
SCI-MX Glutamine 500 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Sci-MX Nutrition

SCI-MX Glutamine 500 gr

SCI-MX
189,00 ₺
SCI-MX Glutamine 500 gr, servis başına 5 gram glutamin içeren amino asit takviyesidir. SCI-MX Glutamine, içerdiği en saf olarak tanımlanan farmakolojik saflıktaki glutamin sayesinde kas gelişimine ve yenilenmeye yardımcı olabilir. 
Nutrend Glutamine 300 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Nutrend

Nutrend Glutamine 300 gr

NUTREND
125,00 ₺
Nutrend Glutamine 300 gr, servis başına 5000 mg %100 saf kristal glutamin içeren amino asit takviyesi, supplement ürünüdür. Toz formda ve hızlı bir şekilde emilebilen Nutrend Glutamin, düzenli kullanımda kasları yıpranmaya karşı koruyarak, aynı şekilde kasların yenilenmesini hızlandırır ve sinir sistemine destek olur. 
Multipower L-Glutamine 500 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
GLUTAMİN

Multipower L-Glutamine 500 gr

MULTIPOWER
165,00 ₺
Multipower L-Glutamine 500 gr, servis başına 5 gram serbest formda glutamin içeren amino asit takviyesidir. Multipower Glutamin, %100 saf bir içeriğe sahip olup, karbonhidrat ve yağ içermeyen supplement ürünüdür. Anabolik etkisi yüksek olan glutamin, vücutta en fazla bulunan amino asit türüdür.
BIGJOY Gluta Big %100 Glutamine Powder 300 gr
 • İndirimli fiyat / -10,00 ₺
TÜKENDİ
25,00 ₺ 35,00 ₺
Bigjoy Gluta Big % 100 Glutamine Powder 120 Gr, servis başına 5 gram glutamin içeren amino asit takviyesidir. BIGJOY Gluta Big, yenilenme ve büyüme için yardımcı olabilecek eşşiz supplement takviyesidir. Aromalı ve aromasız olarak iki çeşidi mevcuttur.  Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: GlutaminSKT: 12/19
Olimp L-Glutamine Powder 250 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
62,00 ₺
Olimp L-Glutamine Powder 250 gr, vücuttaki amino asit havuzunda en çok bulunan l-glutamine formdaki gıda takviyesidir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: GlutaminSKT: --/--Ücretsiz Kargo
Toplam 20 üründen 1-12 arası gösteriliyor

İnsan vücudundaki amino asit döngüsünün beşte birini Glutamin oluşturur. Kaslarda bulunan amino asitlerin ise yüzde 60’ına tekabül eder. Aynı zamanda en işlevli amino asit türü olan Glutamin, yoğun spor yapan bireylerin sık başvurduğu bir gıda takviyesi olarak öne çıkar. Kas gelişimi ve yenilenme süreçlerinde de etkin rol oynar. Glutamin amino asit bağışıklık sistemindeki hücreler için de yaşamsal bir enerji kaynağı oluşturur. Karbonhidrat ve protein sentezi için çok büyük bir işlev taşıyan Glutamin, bu özelliği ile kas gelişimi, kas onarımı ve yenilenme için faydalı, kas kütlesi geliştirici özelliğiyle tercih edilen bir ürün.

Glutamin Amino Asit

Vücutta bol bulunan bir amino asit olması ihtiyacın da büyüklüğünü gösterir. Özellikle yoğun geçen fiziksel aktivitelerde vücutta bulunan Glutamin seviyesi yarı yarıya düşebilir. Antrenman sonrası hızlı takviye ihtiyacı için saf halde satılan anabolik etkili yüksek kaliteli ürünlere sporcular yoğun ilgi gösterirler. Bu ürünler, vücutta oluşan ihtiyacını karşılamada pratik bir yol oynarlar.

Glutamin fiyat ve kalite açısından Optimum, Hardline, Scitec, Nutrend, Sci-mx, Bigjoy, Ultimate gibi marka seçenekleri ile GoProtein sitesinde bulunabiliyor. Toz halde alınabilen Glutamin fiyat açısından avantajlı koşullarla GoProtein güvencesiyle özel armağanlar eşliğinde ayağınıza kadar gönderiliyor. Güvenli online alışveriş için gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz GoProtein sitesinde, farklı markalarda Glutamin fiyat ve gramaj alternatifleriyle satışa sunuyor.

Glutamin amino asit ne işe yarar?

İnsan vücudundaki en önemli mekanizmalardan kas metabolizması için en önemli amino asit olan Glutamin, insan vücudunda üretilebiliyor. Hücrelerin hacmini ve su dengesini korumaya yardım ediyor, glikojen depolamaya destek veriyor ve iyileşme dönemini hızlandırıyor. Yoğun antrenman nedeniyle Glutamin amino asit miktarındaki azalma, hissedilir kuvvet azalışlarına sebep olabiliyor. Bu da performansı olumsuz etkiliyor, arzu edilen yenilenmenin gecikmesine yol açıyor.

Sağlıklı sindirime destek veriyor

Glutamin kasların toparlanmasında olduğu kadar, yaraların iyileşmesi, kas ağrılarının azalması, sağlıklı sindirim, güçlü bağışıklık sistemi gibi konularda da vücuda katkı sağlıyor. Glutamin amino asit bazı tedavi süreçlerinde süreyi kısaltmak, sindirim sorunlarını düzeltmek için de kullanılabiliyor.

ABD'de bulunan Louisiana State University bünyesinde yapılan iki ayrı araştırma Glutamin takviyesinin bikarbonat seviyelerini 90 dakika boyunca arttırdığını ortaya koyuyor. Antrenman öncesi Glutamin amino asit almanın biokarbonat stoklarının artmasını sağladığını gösteren bu araştırma, antrenman sonrası laktik asit birikimlerinin daha kolay tolere edilmesine yardımcı olduğunu da gösteriyor.

Akyuvarlar tarafından da kullanılan Glutamin eksikliğinin bağışıklık sisteminde zayıflama, kas gelişiminde eksiklik gibi sonuçları olabiliyor. Kanada'da 2015 yılında yapılan bir araştırma Glutamin takviyesi alan grubun antrenman sonrası kas ağrılarının daha az olduğunu ortaya koyuyor.

Onarıcı etki ve büyüme hormonu artışı

Takviye sindirildikten 90 dakika sonra büyüme hormonu seviyelerinin artış göstermesi de bir başka araştırma bulgusu. Yapılan başka bir araştırma, düzenli alındığında 2 gram Glutamin amino asit tarafından büyüme hormonu seviyesinde yüzde 400 artış sağlanabileceğini ortaya koyuyor.

Bağırsak sorunlarında yapısal bütünlüğü koruyarak sızıntıları önlemede yardım ettiği de ifade ediliyor. Aynı onarıcı etki ülser ile ilgili bir araştırmada ortaya konuluyor ve Glutamin amino asit kullanımının ülseri tedavide onarıcı bir yardım sağladığı öne sürülüyor.  

Glutamin nasıl kullanılır?

Yüzde 100 saf ve toz halde satılan ürünler tatsız ve kokusuz olduğundan büyük bir rahatlıkla farklı gıda maddeleri ile alınabiliyor. Diğer destekleyici ürünleri ile alınabildiği gibi, doğrudan suyla karıştırılarak da içilebiliyor. Uzun sürede sindirilen Glutamin amino asit, gece yatmadan ya da sabah alınabiliyor. İhtiyaç oluştuğundan daha çok yoğun egzersiz sonrası alınması da tercih ediliyor.

Farklı gramajlarla satışa sunulsa da bir servis 5 gram olarak günde 2-3 kere alınması tavsiye ediliyor. Glutamin amino asit karbonhidrat içeren yemek ve öğünlerle birlikte alındığında glikoz kullanımını destekliyor. Antrenman yapılmayan günler de alım yapılması yoğunluğu artırıcı bir sonuç verebiliyor.

Herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş olsa da, diğer tüm destekleyici ürünler gibi Glukamin ürünlerinin dozunun ve kullanım sürelerinin de uzman yardımıyla belirlenmesinde fayda var. Kullanılan diğer destekleyiciler varsa içeriklerinde Glutamin olup olmadığının da incelenmesi gerekiyor. Vücutta doğal olarak bulunsa da fazla kullanımının bazı sorunlara yol açabileceği ifade ediliyor.