İZOLE WHEY PROTEİN

Hardline Hipro Isowhey 1800 gr
TÜKENDİ
499,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline Hipro Isowhey 1800 gr, %100 izole whey içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Hipro içerdiği 23 gramlık proteine ilave olarak, 4:1:1 oranında BCAA ve Glutamin amino asit çeşitleri ile de zenginleştirilmiş formüle sahiptir. Son derece düşük kalorili Hardline Hipro, şeker ve laktoz içermez. Hipro Isowhey 1800 gr protein tozu, protein, BCAA ve...
Nutrend Whey Isolate 1800 Gr
 • İndirimli fiyat / -24,00 ₺
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
375,00 ₺ 399,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Nutrend Whey Isolate 1800 Gr, servis başına 26 gram izole whey içeren protein tozu, supplement ürünüdür.  Nutrend Whey Isolate CFM yöntemi ile üretilmiş whey protein içeriğinden dolayı yüksek biyoyararlanıma sahiptir. Servis başına 6,6 gr BCAA içerir. Kolostrum içeriği ile diğer izole whey protein tozlarından ayrılır. Son derece ekonomik ve yüksek...
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
İZOLE WHEY PROTEİN

Muscletech Premium Whey Isolate 1362 gr

MUSCLETECH
199,00 ₺
Yüksek saflıkta İzole Whey Protein içerir. Muscletech Premium Whey Isolate her servisinde 30gr whey protein sağlar. %0 Trans Yağ, %0 Doymuş Yağ!! 
Multipower 100% Pure Whey Protein 2000 Gr Multipower 100% Pure Whey Protein 2000 Gr 2
 • İndirimli fiyat / -104,00 ₺
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
345,00 ₺ 449,00 ₺
(4,8/5) - 9 Puanlama
Multipower 100% Pure Whey Protein 2000 Gr, servis başına yüksek saflıkta 24 gram protein kompleksi içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Multipower 100% Pure Whey Protein içerdiği hidrolize, izole ve konsantre whey protein karışımı içerisinde servis başına 5,7 gram BCAA içerir. Vejeteryan beslenme için uygundur. 100% Pure Whey Protein 2000 Gr,...
Multipower 100% Pure Whey Protein 900 Gr Multipower 100% Pure Whey Protein 900 Gr 2
 • İndirimli fiyat / -10,00 ₺
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
199,00 ₺ 209,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Multipower 100% Pure Whey Protein 900 Gr, servis başına yüksek saflıkta 24 gram protein kompleksi içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Multipower 100% Pure Whey Protein içerdiği hidrolize, izole ve konsantre whey protein karışımı içerisinde servis başına 5,7 gram BCAA içerir. Vejeteryan beslenme için uygundur.  Pure Whey Protein Tozunu Goprotein'de...
Multipower %100 Whey Isolate Protein 2000 Gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
499,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Multipower %100 Whey Isolate Protein 2000 Gr, cfm filtreleme teknolojisi kullanırak çok daha saf bir içeriğe sahip, servis başına 26 gr yüksek kalitede izole whey içeren protein tozu, supplement ürünüdür. 6,75 gr BCAA ve 5,16 gr Glutamin içerir. Yağ ve şeker oranı hemen hemen 0'a yakındır. Kas oluşumunu desteklemek için yüksek kaliteli whey proteindir....
Olimp Pure Whey Protein Isolate 2200 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Olimp Supplements

Olimp Pure Whey Protein Isolate 2200 gr

OLIMP
429,00 ₺
Olimp Pure Whey Protein Isolate 2200 gr, servis başına 26 gram izole whey protein içeren protein tozu, sporcu gıdasıdır. Olimp Pure Whey Protein Isolate 2200 gr, CFM yüksek saflıkta protein ve amino asit içerir. Özellikle yoğun antrenman dönemlerinde yenilenme ve gelişim için ideal supplement ürünüdür.
Muscletech Iso Zero %100 Whey Protein Isolate 1816 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Muscletech Iso Zero %100 Whey Proteın Isolate 1816 gr, servis başına 25 gr ultra premium whey protein izolesi içeren yağ, şeker ve laktoz içermeyen izole protein tozu, gıda takviyesidir. Zengin protein içeriğinde servis başına 4,6 gram BCAA içeren Muscletech Iso Zero, özellikle antrenman sonrası için ideal supplement ürünüdür. Muscletech İzole Whey...
Qnt Metapure Zero Carb 2000 gr
 • +Hediyeli
TÜKENDİ
Qnt Metapure Zero Carb 2000 gr, servis başına 25 gram saf izole whey protein içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Qnt Metapure Zero Carb, ultra filtrelenmiş whey protein izolatı ve karbonhdirat içermez. Çok düşük miktarda laktoz içerdiği için kolaylıkla sindirilebilir. BCAA dahil olmak üzere gerekli temel amino asitleri içerir.
Toplam 9 üründen 1-9 arası gösteriliyor

Aldığınız bisküvi, çikolata gibi ürünlerin içeriğinde yazan "peynir altı suyu"nun ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu suyun toz hali de protein tozu, izole protein gibi adlarla biliniyor ve yaygın olarak kullanılıyor. İzole Whey protein tozları kullanım alanlarında yağsız protein, şekersiz protein tozu olarakta biliniyor.

İzole whey protein tozu seçenekleri kategorimizde bir çok farklı marka ve boylarda sunulmuştur.

İzole Whey Protein Tozu

İzole Whey Protein adıyla satılan izole protein halindeki protein tozu da gıda takviyesi sektörünün güvenilir bir parçası. Spor salonuna yolu düşenler İzole Whey Protein üzerine sohbetlere tanık olmuş, antrenman yapanların kas gelişimi için takviye kullandığını duymuştur. 

Okul yıllarımızda vücudun temel yapı taşının hücre olduğunu, hücrelerin yapım, onarım ve yenilenmesi için proteine ihtiyaç olduğunu öğrenmiştik değil mi? Özellikle yoğun antrenman sonrası vücudumuz da yenilenme ve toparlanma süreçleri ya da kas gelişimi için proteine ihtiyaç duyuyor. İzole Protein yüzde 90'a varan oranda saf proteinden başka bir şey değil.

Whey Protein yabancı bir madde değil, hücrelerimizin toparlanmak ve yenilenmek için ihtiyaç duyduğu proteinin toz hali. Whey sözcüğü İngilizcede peynir altı suyu kavramı yerine kullanılır. İzole edildiğinde ise yüzde 90 civarı saf proteine ulaşırlar. Su içinde çözünebilen bir süt proteini olan İzole Whey Protein, izole edilmiş saf protein tozu demektir.

Hardline izole whey protein tozuhipro isowhey izole protein tozu seçeneklerinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Tam ve izole whey protein ile gelen sağlık

Whey Protein izole edilip izole proteine dönüştüğünde içinde kolesterol, yağ, laktoz gibi zararlı olabilecek, istenmeyen ürünler çok çok azalır. Tam protein halinde olan izole protein, insanın normalde alması gereken 9 amino asit çeşidini içerir. İzole Whey Protein vücuda zararlı olmadığı gibi, ihtiyaç duyulan protein için de önemli bir takviyedir.

Deneylerle kanıtlanmış bilimsel gerçekler

Dozu doğru ayarlanmış Whey proteinin sağlıklı bir diyet takviyesi olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. 387 bahriye subayı üzerinde protein tozu takviyesiyle yapılan 54 günlük deneyin sonunda, protein tozu kullanan grubun savunma sisteminin daha güçlü, hastalanma oranlarının yüzde 33 daha az, kas ağrılarının daha seyrek, kas-eklem rahatsızlıkları nedeniyle doktora gitme oranlarının yüzde 28 daha az olduğu kanıtlanmıştır. Bu araştırma Journal of Applied Physiology dergisinde 2003 yılında yayınlanmıştır.

Spordan hemen sonra kullanılması öneriliyor

Aktif spor yaşantısı, düzenli antrenman ile birleştiğinde izole protein gıda takviyesi vücudunuzda yenilenme ve toparlanma kolaylığı sağlar, kas gelişimi için olumlu bir destek sunar. Amerikan Diyet Birliği, Kanada Diyetisyenleri ve Amerikan Spor Tıbbı Koleji 2009'da ortak açıklama ile Whey Protein konusunda önemli bir uyarı yaptılar. Egzersiz sırasında protein tozu tüketmenin yararı olmayacağını belirten açıklamada, antrenman ya da spordan sonraki 8-12 dakika içinde protein tozu kullanılması öneriliyordu. İzole Whey Protein çok hızlı sindirildiği için sporculara bu açıdan büyük kolaylık sağlar. Sindirimin çok hızlı olması, antrenman sonrası katabolik (kas yıkımı) halinden anabolik (kas yapımı) haline çok hızlı geçilmesini sağlar. İzole Whey Proteinin kaslarda yoğun bulunan amino asit türü olan BCAA içerir, buda sporun kaslara büyüme olarak yansımasına yardımcı olabilir. 

İhtiyaç duyanlara şekersiz protein tozu

İzole Whey Protein için şekersiz protein tozu denebilir. İzole whey proteinin kullanım alanı spor salonu müdavimleri ile sınırlı değil. Spor yapan herkes için sağlıklı bir protein takviyesi olarak düşünülmesi, antrenman dozu yükseltilecekse bir gıda katkısı olarak planlanması mümkün. İzole Protein, laktoz intoleransı olanlar için alternatif oluşturabiliyor. HIV virüsü taşıyan insanlarda kilo kaybının yavaşlatılması, protein alerjilerinin tedavisi, yüksek kolesterol ve kilo kaybı diyetlerinde protein tozu uzman denetiminde kolaylaştırıcıdır. Whey Protein'in düşük şeker ve karbonhidrat oranı ve hiç yağ içermemesi diyetlerde önemli avantaj sağlar. Şekersiz protein tozu arayanlar için bu ürünler biçilmiş kaftandır.

İlaç etkileşimleri

Whey Proteini ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı, bazı ilaçlarla etkileşimi. İzole Whey Protein, Parkinson, Dopamine Duyarlı Distoni hastalıkları, kemik erimesi tedavisi, tansiyon, şeker, kan ve sindirim sistemi hastalıkları için kullanılan bazı ilaçlar ile olumsuz etkileşimde bulunduğundan mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor.

Tüm whey protein tozu seçenekleri arasından seçiminizi yapın.