KREATİN

Hardline Creapure 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
89,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Hardline Creapure 120 kapsül, servis başına 1300 mg %100 saf mikronize kreatin monohidrat içeren amino asit takviyesidir. Sporcuların en önemli supplement ürünlerinden birisi olan kreatin, ATP üretimine direk katkı sağlar. Hardline Creapure satın al, Goprotein ailesine katıl, avantajlarımızı birlikte genişletelim!
Hardline Creapure 500 gr
TÜKENDİ
Hardline Nutrition

Hardline Creapure 500 gr-Kreatin Amino Asit

HARDLINE
169,00 ₺
Hardline Creapure 500 gr, servis başına 5 gr %100 saf mikronize kreatin monohidrat içeren amino asit takviyesidir. Sporcuların en önemli supplement ürünlerinden birisi olan kreatin, ATP üretimine direk katkı sağlayarak performansın en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Hardline Creapure ve Hardline ürünlerini fiyat, özellik filtrelerini kullanarak ya da...
Hardline %100 Mikronize Kreatin 300 gr
TÜKENDİ
89,00 ₺
(3/5) - 1 Puanlama
Hardline %100 Mikronize Kreatin 300 gr, servis başına 5 gr kreatin monohidrat içeren amino asit takviyesidir. Sporcuların en önemli supplement ürünlerinden birisi olan kreatin, ATP üretimine direk katkıyla üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. 
BigJoy Creamix 7000 350 Gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
KREATİN

BigJoy Creamix 7000 350 Gr

BIGJOY
79,00 ₺
BigJoy Creamix 7000 350 Gr, servis başına 3000 mg Kreatin Monohidrat ve 4000 mg Trikreatin Malat içeren performans artışına yardımcı olabilen supplement ürünüdür. 
TÜKENDİ
Blade Sport Nutrition

Blade Sport Creatine 300 gr

Blade Sport Nutrition
85,00 ₺
Blade Sport Creatine 300 gr, servis başına 5000 mg kreatin içeren aromasız amino asit takviyesidir. 
Qnt Creatine Monohydrate Pure 800 Gr
  • İndirimli fiyat / -89,00 ₺
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
80,00 ₺ 169,00 ₺
Qnt Creatine Monohydrate Pure 800 Gr, servis başına 6 gr kreatin monohidrat içeren amino asit takviyesidir. Kreatin; arka arkaya yoğun olarak yapılan kısa süreli, yüksek yoğunluklu egzersizler sayesinde ziksel performansı arttırır. Yıl boyunca birkaç kez 4 hafta süreyle Kreatin Monohidrat kullanılması önerilir. 
Muscletech Essential Series Platinum %100 Micronize Creatine Powder 402 Gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
79,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Muscletech Essential Series Platinum %100 Micronize Creatine Powder 402 Gr, her porsiyonda 5 gr ultra saf mikronize kreatin içeren amino asit takviyesidir. Dünyanın bir numaralı supplement markasından kreatinin en saf halini içeren mükemmel bir amino asit. Amaç: Kas Kütlesi, EnerjiEtken Maddeler: Kreatin MonohidratSKT: 03/20Ücretsiz Kargo
BSN Creatine DNA 216 Gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
51,00 ₺
BSN Creatine DNA 216 Gr, servis başına 5 gram kreatin monohidrat içeren amino asit takviyesidir. BSN DNA Series Creatine %100 mikronize yapısı sayesinde çok daha iyi emilerek, antrenman yada müsabaka zamanlarında çok daha yüksek bir performans için size yardımcı olabilir.  Amaç: Kas GelişimiEtken Maddeler: KreatinSKT: --/--Ücretsiz Kargo
Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
115,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 gr, her bir servisi 5000 mg yüksek kalitede kreatin içeren amino asit takviyesidir. Özellkle antrenmanların değişmez supplement ürünü olan kreatindir. Kreatin performans artışı ve yenilenmeyi destekleyen doğal bir amino asit türüdür.
Animal Pump 30 Paket
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
KOMPLEKS ÜRÜNLER

Animal Pump 30 Paket

ANIMAL
193,00 ₺
Animal Pump 30 Paket, kreatin ve NOX matrisi, yeşil çay, üzüm çekirdeği gibi antioksidan, kafein, taurin, arjinin, ornitin ile bitkisel özler içeren supplement ürünüdür. Animal Pump, pre-workout olarak tanımlanan antrenman öncesi performans artışı sağlamak amacı ile gıda takviyesidir. Amaç: Antrenman DesteğiEtken Maddeler: Kreatin, Nitrik Oksit,...
Optimum Micronized Creatine Powder 300 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
79,00 ₺
(5/5) - 3 Puanlama
Optimum Micronized Creatine powder 300 gr, Creapure marka %99.9 saflıkta kreatin içeren amino asit takviyesidir. Optimum Creatine Powder kokusuz, tatsız ve suda kolay çökmez. Servis başına 5 gram Creapure® içerir. Dolgu ya da katkı maddesi içermez. Sporcular için en önemli supplement ürünlerinden birisidir. 
Toplam 28 üründen 1-12 arası gösteriliyor

Kreatin doğal bir amino asit olup, supplement sektörünün yıldızı parlayan önemli ürünlerinden birisidir. Fransız kimyager Michel Eugène Chevreul tarafından 1832’de keşfedilen kreatin, vücut tarafından doğal olarak günde 2 gram üretilebiliyor. Azotlu organik bir asit olarak tüm vücuttaki hücrelerin enerji ihtiyacı için pankreas ve karaciğerde üretilir.

Yüzde 5'i beyin ve testislerde serbest olarak bulunurken, yüzde 95'i iskelet kaslarında birikir ve vücutta enerji ihtiyacı olduğunda salgılanır.

Kreatin nedir, kullanım şekli ve faydaları

Kreatin için: Kas gelişimi çalışması ya da yoğun antrenman yapanlar ihtiyaç duydukları patlayıcı kuvvet için sıklıkla bu ürünün yardımına başvururlar. Kreatin maddesinin bileşiminde üç önemli asit vardır. Arjinin, metiyonin ve glisin amino asitlerinin doğal bir birleşimi olarak doğal bir ürün olan kreatin, vücut tarafından üretildiği gibi, yediğimiz pek çok sağlıklı gıdada da doğal olarak yer alır.

Dayanıklılık ve kuvvetin devamlılığı

Antrenmanlarda ve kuvvet gerektiren sporlarda ATP enerjisi üretmek için de kreatin oldukça önemlidir. Nedir ATP? Adenin Tri-Fosfat, yani vücudumuzun enerji kaynağı. Fosfat grubunu hidrolize ederek ısı formunda enerji açığa çıkaran ATP, o esnada vücuttaki ihtiyacı bu enerji ile karşılar. Hızlı açığa çıkması, vücuda dayanıklılık ve patlayıcı kuvvet sağlar. Bu esnada ATP'deki bir fosfat grubu eksilir ve Adenin Tri-Fosfat, Adenin Di-Fosfat'a dönüşür. Bu haliyle hiçbir işe yaramayan ADP'nin yeniden ATP olması için de kreatin yardıma koşar. ADP'yi yeniden ATP'ye dönüştürerek, dayanıklılık ve kuvvetin devamlılığını sağlar.

Dallı zincirli amino asitler

Hücrenin yapı taşı olan protein ise, proteinlerin yapı taşını da aminoasitler oluşturur. 22 çeşit aminoasidin 8'inin mutlaka dışarıdan alınması gereken. Yoğun antrenman, kas gelişimi isteği gibi durumlarda da aminoasitlere duyulan ihtiyaç artar. BCAA-Dallı zincirli aminoasitler (lösin, izolösin, valin) iskelet kasları için enerji ihtiyacını karşıladığı da araştırmalarda gözlemlenmiştir. Kas yapısında yoğun olarak bulunan ve kas gelişimi için önemli olan BCAA alınmasının, yapılan sporun kas gelişimi olarak kendini göstermesine yardımcı olduğu da ifade edilmektedir. 

Level atlarken patlayıcı kuvvet ihtiyacınde Kreatin

Kreatin başlı başına da bir enerji kaynağı olarak da işlev taşır. Kaslara su toplayarak hücrelere giren iyon sayısını ve protein sentezini artırmasının kas gelişimine olumlu katkı sağladığı da belirtilmekte. Hızlı bir dayanıklılık ve kuvvet kaynağı olarak, bileşimindeki aminoasitlerin  yardımıyla kas gelişimine ve formuna katkıda bulunma özelliği taşıdığı gözlemlenir. Araştırmalar, sporcular seviye atlayıp, bir ileri seviye antrenman yapmaya niyetlendiklerinde, ihtiyaç duyulan patlayıcı kuvvet desteğinin kreatin tarafından verilebildiğini gösteriyor.

Yüzde 15 daha yüksek performans

ABD'de yapılan bilimsel araştırmaların, kreatin kullanımının kasların fosfokreatin üretmesini sağladığı bulgularına ulaştığı gözlemlenmektedir. Bu durumun, direnç antrenmanları, patlayıcı kuvvet gerektiren hareketler, dayanıklılık isteyen performanslar için sporculara kısa zamanda kuvvet sağlayabildiği ifade ediliyor. Journal of Sports Science and Medicine dergisinin yayınladığı bir araştırma, kreatin kullananların yoğun yinelemeli anaerobik egzersizlerde yüzde 15 daha yüksek performans gösterdikleri gözlemlendiğini ortaya koyuyor.

Egzersiz ile birlikte uygulandığında

Alman Ruhr Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada ise, kreatin desteği alan kas distrofisi hastalarının kas güçlenmesinin daha yüksek olduğunun gözlendiği ifade edilmiştir. Yaşlı nüfus üzerinde yapılan araştırmalarda, egzersizle birlikte uygulandığında kas miktarı ve kemik yoğunluğunu olumlu yönde etkilediği belirtilmiştir. 

Toz, tablet ya da sıvı halde satılan kreatinin sporcular dışında, artrit, Parkinson hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, depresyon gibi sorunlarda da yardımcı takviye besin olarak kullanıldığı gözlemlenmektedir.