aspire içecek

Doğal Yoldan Kas Kütlenizi Arttırmak İçin 8 Etkili Yöntem

Birçok insan doğal beslenerek ve antrenman yaparak kas kütlesini arttıramayacağından şikayet eder. Bunda sürekli salonda gördükleri gerek antrenmandan önce, gerek antrenman esnasında ve gerekse antrenmandan hemen sonra elinde shaker sallayan, çeşitli supplementler kullanan kişilerin katkısı büyüktür.

Bunun yanında supplement pazarının her geçen gün hızlanarak büyümesi ve bununla birlikte insanlarda sanki supplement kullanmadan hayal edeceğiniz vücuda ulaşamazsınız pazarlama algısının yaratılmış olma etkisi oldukça etkilidir.

Halbuki gerçekte olaylar bu şekilde olmuyor.

Evet kas kazanmak için başta karbonhidrat ve protein bakımından zengin bir diyetimizin olması gerekiyor ama bu doğal yollar ile de gerçekleştirilebilir. 

Doğal Yoldan Kas Arttırmak

Çok klasik gelecek ama evet, bolca yumurta, kırmızı et, beyaz et, pirinç, bulgur, protein oranı yüksek sebzeler…vb. Her zaman söylediğimiz gibi beslenme düzenli bir şekilde ve olabiliyorsa tamamen doğal olmalı. Eğer günlük protein ve karbonhidrat alımımızda herhangi bir eksiklik oluyorsa bunun tamamlamak için gıda takviyelerini kullanmayı düşünebilirsiniz. 

Sizlere basit ama etkili bir yöntemden bahsedeceğiz.

1. Gerçekçi Hedefler Belirleyin

Hepimizin farklı vücut yapısı vardır. Kimisi çok kolay kilo alabilirken kimileri için bu son derece zordur. Yada tam tersi, kimileri çok kolay kilo verebilirken, kimileri için bu inanılmaz derece de güçtür. Ağırlık antrenmanlarına başladığınız zaman ilk sekiz hafta çok önemli. Çünkü vücut bambaşka hareketler yapıyor ve bunlara alışması, kaldırmaya çalıştı kiloları kaldırması ilk başta çok da kolay olmayabiliyor.

Düzenli yapılan egzersizlerde ilk 8 haftada kaldırılan kiloların arttığı ve vücutta meydana gelen kas değişimleri çok rahat bir şekilde gözlenebilir. Kimlerinde bu süreç daha hızlı yada yavaş olabilir. Bu gelişmeler son derece motive edicidir. Vücut geliştirme ve fitness için sabır en önemli erdemlerin başında gelir. 

Hayaliniz vücut geliştirme sporcusu olmak ve çeşitli müsabakalara katılmak ise o zaman burada anlatacaklarımızın yanında çok daha derin araştırmalara girip bu işi gerçekten yapmış ve bilen kişilerden öğrenmenizde fayda var. Türkiye’de vücut geliştirme sporu konusunda bilgi alabileceğiniz birçok kişiye ulaşabilirsiniz.

Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu 2
TÜKENDİ
118,00 ₺
(4,8/5) - 8 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 24 adet 250 ml Aspire içerir.
Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu 2
TÜKENDİ
Aspire İçecek

Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu

ASPIRE
5,00 ₺
Aspire Drink Thin 250 ml 1 Kutu, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. 
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml
TÜKENDİ
139,00 ₺
(5/5) - 4 Puanlama
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml, kafein ile güçlendirilmiş L-karnitin içeren yağ yakıcı, supplement içeceğidir. Her servisinde 2000 mg Karnitin ile 100 mg kafein sunar. L-Karnitin Thermo'nun her şişesi size 33 servis L-Carnitine ve Kafein sağlar. L-Carnitine, karnitin'in biyoaktif formudur.  Hardline yağ yakıcı satın al Goprotein ailesine katıl,...
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul
TÜKENDİ
69,00 ₺
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul, servis başına 3000 mg karnitin içeren yağ yakıcı supplement ürünüdür. Amino asit olarak karnitin, beta alanin ve taurin kullanılan Hardline L-Karnitin Matrix, kafein ile desteklenmiş ve ortaya yüksek performanslı bir gıda takviyesi çıkmıştır.
Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu 2
TÜKENDİ
60,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini aromalı hafif gazlı içecektir. 12 adet 250 ml Aspire içerir.
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML
TÜKENDİ
Bigjoy Sport

Bigjoy L-Carnitine 1000 ML

BIGJOY
79,00 ₺
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML, servis başına 1000 mg karnitin, 400 mg taurin, 100 mg kafein ve 25 mg yeşil çay ekstresi içeren yağ yakıcı termojenik supplement ürünüdür. SKT İNDİRİMİ
Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu 2
TÜKENDİ
29,70 ₺
(0/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 6 adet 250 ml Aspire içerir.
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül
TÜKENDİ
109,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül, servis başına 500 mg carnitine içeren amino asit, diyet takviyesidir. Yağ yakımı için en çok tercih edilen supplement ürünlerinden olan hardline karnitin kapsül formundan dolayı kullanımı son derece kolay gıda takviyesidir. 

2. Yeterli Protein Alımı

Kas yapmak istiyorsan “bolca yemelisin” yeterince doğru bir açıklama değildir. Özellikle yağsız kas kütlesini arttırmak isteyen kişiler çok fazla kalori almamaya özen gösterir. Açıkçası kas yapmak için besine ihtiyacımız vardır ve yeterince beslenemez isek vücut katabolik duruma geçer kas kaybı başlar. Buda motivasyonumuzu bozar.

Aslına bakarsanız alacağımız kalori miktarını kademeli olarak arttırıp doğru noktayı bulabiliriz. Başlangıç için bazal metobolizma hızınızı biliyor olmanız gerekir. Bazal metabolizma hızınızı spor hocanız ile yada internetten yapacağınız araştırmalar ile bulabilirsiniz. Bazal metabolizma hızı sonucu günlük kalori ihtiyacınız ortaya çıkar ve buna yapacağınız kademeli arttırmalar ile gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Günlük protein alım miktarı hakkında çokça farklı katsılar duyarsınız… Bu değerler kilonuz başına 0,8 gramdan 3 grama kadar çıkar. Bizde basit olarak günlük protein alım miktarınızı kilonuz başına 1 gramdan başlayarak hesap edebilirsiniz. Alım miktarını hedefiniz doğrultusunda kademeli olarak arttırabilirsiniz. İlk birkaç hafta 1 gram sonrasındaki birkaç hafta 1,1 gram yada 1,2 gram gibi. Bu şekilde en doğru alım miktarına ulaşabilirsiniz.

Her şeyin fazlası zarar lütfen unutmayın!

3. Yeterli Karbonhidrat Alımı

Birçok vücut geliştirme spor ile uğraşan kişiler az karbonhidrat alarak yağsız kas kütlesini arttırıp bunu muhafaza etmeyi hayal eder. Halbuki Karbonhidrat iki nedenden ötürü çok önemlidir. Birincisi kas kaybı yani katobolizmayı engeller, diğeri ise boşalan glikojen depolarını alacağımız karbonhidrat ile doldurabiliriz. Karbonhidrat alımını olması gerekenin altında kısıtlamak yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Karbonhidrat vücut enerji üretimi için ilk yakıttır, bundan dolayı proteinin yani kas dokusunun korunması için son derece önemlidir.

Özetle yeterli glikojen depolarına sahip değilsek büyümek yani kas gelişimi için kendimizi fazla kandırmamamız gerekiyor. Antrenman öncesi gerekli enerji, antrenman sonrası içinse boşalan glikojen depolarımızı doldurmak için gerektiği kadar karbonhidrat alımı yapmalıyız. 

Hardline Progainer 5000gr
TÜKENDİ
Karbonhidratlar-Gainer

Hardline Progainer 5000 gr-Gainer Karbonhidrat Tozu

HARDLINE
329,00 ₺
(5/5) - 14 Puanlama
Hardline Progainer 5000 gr, servis başına 37,8 gr protein, 155 gr karbonhidrat içeren, protein karbonhidrat tozu, kilo aldırıcı, supplement ürünüdür. Zengin bir amino asit profiline sahip progainer, BCAA, kreatin ve taurin içeriği ile yüksek dereceli gıda takviyesidir. Kilo aldırıcı gainer toz, hızlı ürün gönderimi ve orjinal kalitesiyle Go Protein'de!...

4.Uyumak Çok Önemli

Herkesin görece yoğun bir hayatı olabilir. Unutmamız gereken en önemli şey vücut dinlenme sırasında gelişir ve büyür. Çok yoğun antrenman yapmak, vücuda toparlanması için gerekli zamanı vermemek hayal ettiğimiz fit yada kaslı vücuda sahip olmamızı engelleyebilir.

5. Egzersiz Planı

Genel olarak kişiler kas yapmak yada havalı ismi ile hipertrofi için antrenman yapar. İdeal kas gelişimi için vücudu alt ve üst olarak farklı çalışma günlerine bölmek, hareketleri 3 yada 4 set ve 10-12 tekrar arası planlamak görece daha verimli sonuçlar verebilir. Kas grubu başına 4 yada 5 egzersiz yetereli olacaktır. İdeal kas gelişimi için yenilenme çok önemli :)

6. Ağırlıkları Yavaş Kaldırın ve İndirin

Ağırlıkları kaldırma ve indirme tempomuz egzersiz verimi üzerinde çok etkilidir. Eğer kas gelişimi öncelikli hedefiniz ise yavaş ağırlıkları yavaş indirip kaldırmak kaslar üzerinde çok daha etkili olacaktır. Kas büyümesi kas gerilimini yani hareketin tamamlanma süresini uzattığımız zaman çok daha verimli ve hızlı olur. Özetle yavaş ve kontrollü tekrarlara ihtiyacımız var :) Ayrıca yavaş tekrarlar konsantrasyon ve uygun form için en hissedilir çalışma şeklidir.

7. Konfor Alanınızdan Çıkın

Vücut her tür ortama en kısa sürede uyum sağlar. Eğer ağırlıkları kolay bir şekilde kaldırmaya başladıysanız şunu bilin ki kiloları arttırma zamanı gelmiştir. Ayrıca bir egzersiz programını en fazla 8 hafta uygulayın ve sonra değiştirin

8. İstikrarlı Olun

Kas gelişimi 7 gün 24 saat süren bir projedir. Antrenman yapmak nasıl kas gelişiminin bir parçası ise dinlenmekte en az onun kadar önemli bir parçasıdır. Hedefi belirleyin, plana uyun, motivasyonunuzu yüksek tutun, sabırlı olsun ve beslenmenizin doğru olduğunla emin olun. Geliştikçe hep daha iyisini isteyeceksiniz ve çok daha güçlü ve konforlu bir hayatınız olacak.

aspire içecek