Doğru Kardiyo: Yağ Yakımına ve Kas Arttırmaya Yardımcı Olur

Doğru kardiyo her zaman olumlu sonuç verir ve her programın büyük yada ufak bir parçasını oluşturur. Koşu bandı yavaş tempoda yürüyüş yapıp kendisini koşuyor sanan insanlar için halen en temel kardiyo aleti olarak kabul edilmektedir.

Spor salonunda yan yana ve olarak sıralanmış kardiyo aletleri üzerinde bilinçsiz şekilde zaman geçirmek hem verimi düşürebilir, hemde sağlımıza zarar verebilir. Çünkü spor salonunda bulunan kardiyo aletleri üzerinde yaklaşık 45 dakika ile 1 saat zaman geçiren insanların çoğu kısa zamanda yağlarının eriyip, fit bir vücuda sahip olacaklarını düşünürler. Bu kişiler takip edildiği zaman halen istenilen seviyede olmadıkları, yağlı bir vücuda sahip oldukları görülür.

Doğru Kardiyo Yağ Yakımı ve Kas Yapımına Yardımcı Olur

Doğru bir şekilde yapılan kardiyo hem kas kütlemizi arttırmamıza yardımcı olur hemde dolaşım hızımızı arttırarak bazal metabolizmamızı arttırır ve yağ yakımına yardımcı olur.

Kısa ve yoğun kardiyovasküler çalışmala daha fazla kas uyarılması sağlayarak metabolizmayı hızlandırır. Sonuçta sinir sistemi ve hormon tepkisi vücudu kas tutma ve yağ yakımında daha vermli bir seviyeye çıkarır. Bu şekilde dinlenme sırasında metabolizma oranı ve buna bağlı olarak dinlenirken bile yakılan yağ miktarı artar.

Koşu bandı dışında verimli kullanabileceğiniz kardiyo aletlerinden biriside merdiven aletidir. Stepmill olarak geçen bu alet sayesinde zorluğu kademeli olarak arttırabilirsiniz. Stepmill aletinin kenarında yer alan korkuluklara tutunmadan yapacağınız antrenmanalar çok daha zorlayıcı ve verimli olabilir. Bu şekilde vücudu zorlamadan kasları daha fazla çalıştırmanız mümkün olabilir.

Kas dayanıklılığı sürekli zorlandığından kardiyovasküler yoğunlukta sürekli olarak artar. Bu şekilde dinlenme sırasındaki metabolizma hızıda sürekli artar. Sonuç olarak çok daha kondüsyonu yüksek bir hale geliriz. Bu gerçek bir kardiyodur.

Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu 2
TÜKENDİ
118,00 ₺
(4,8/5) - 8 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 24 adet 250 ml Aspire içerir.
Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu 2
TÜKENDİ
Aspire İçecek

Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu

ASPIRE
5,00 ₺
Aspire Drink Thin 250 ml 1 Kutu, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. 
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml
TÜKENDİ
139,00 ₺
(5/5) - 4 Puanlama
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml, kafein ile güçlendirilmiş L-karnitin içeren yağ yakıcı, supplement içeceğidir. Her servisinde 2000 mg Karnitin ile 100 mg kafein sunar. L-Karnitin Thermo'nun her şişesi size 33 servis L-Carnitine ve Kafein sağlar. L-Carnitine, karnitin'in biyoaktif formudur.  Hardline yağ yakıcı satın al Goprotein ailesine katıl,...
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul
TÜKENDİ
69,00 ₺
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul, servis başına 3000 mg karnitin içeren yağ yakıcı supplement ürünüdür. Amino asit olarak karnitin, beta alanin ve taurin kullanılan Hardline L-Karnitin Matrix, kafein ile desteklenmiş ve ortaya yüksek performanslı bir gıda takviyesi çıkmıştır.
Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu 2
TÜKENDİ
60,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini aromalı hafif gazlı içecektir. 12 adet 250 ml Aspire içerir.
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML
TÜKENDİ
Bigjoy Sport

Bigjoy L-Carnitine 1000 ML

BIGJOY
79,00 ₺
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML, servis başına 1000 mg karnitin, 400 mg taurin, 100 mg kafein ve 25 mg yeşil çay ekstresi içeren yağ yakıcı termojenik supplement ürünüdür. SKT İNDİRİMİ
Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu 2
TÜKENDİ
29,70 ₺
(0/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 6 adet 250 ml Aspire içerir.
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül
TÜKENDİ
109,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül, servis başına 500 mg carnitine içeren amino asit, diyet takviyesidir. Yağ yakımı için en çok tercih edilen supplement ürünlerinden olan hardline karnitin kapsül formundan dolayı kullanımı son derece kolay gıda takviyesidir. 

Kardiyo yapmadan önce

Kardiyo yapmadan önce muhakkak bir doktora görünmekte fayda vardır. Eğer kardiyo yapmanız için herhangi bir sorun yoksa hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. stepmill üzerinde15-30 dakika aralığında haftada 5-6 gün kardiyo antrenmanları yapabilirsiniz. Bunun dışında koşu banında da 20-45 dakika arası yapılan kardiyo antrenmanları verimli olabilir.

Stepmll aletinde kardiyo yaparken kardiyo yapmaya alışık olsanız bile ilk başta zorlanabilirsiniz. Mümkün olduğunca korkuluklara tutunmadan çalılın ve en az 20 dakika çalışmayı deneyin. Alıştıkça zorluk seviyesini arttırabilirsiniz. yoğunluğu en üst seviyeye çıkarmadan süreyi uzatmayın. Bu kardiyo yapan kişilerin yaptığı en büyük hatadır. Kardiyoda asıl olan yoğunluktur, zaman ikinici sırada gelir.

Eğer spor salonlarında kardiyo aletleri üzerinden çokça zaman geçiren insanların yaptıkları çok doğru olsaydı hepsi yağsız bir vücuda sahip olurdu. Burada yanlış kardiyo yapmak kadar yanlış beslenmede nedenlerden birisi olabilir.

Sonuç olarak vücudu değiştiren ve performansı arttıran, kısalan süre ve katlanarak artan yoğunluk seviyesidir.