aspire içecek

Gıda Takviyelerinin Spor Ve Beslenmemizdeki Yeri

Zihninizin nasıl çalıştığı bedeninize bağlıdır. Dolayısıyla, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” çok doğru bir sözdür. Ara sıra değil, düzenli olarak olarak yapılan antrenmanlar bizi sağlıklı kılar. Bu antremanlar vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmasının garantisidir. 

bahar diyeti detoks ve yenilenme

Spor yapmak sosyal yönümüzü geliştirdiği gibi kendimizle ve çevremizle uyum içinde olmamızı, aynı zamanda sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmemizi de sağlar.  Ancak antrenmanlarımızdan en iyi sonuçları alabilmemiz için öncelikle iyi bir diyetimizin olması gerekmektedir. Nasıl yakıtı olmayan bir araç yol alamaz ise, düzgün beslenmeyen bir vücuttan da performans beklemek aynı şekilde olanaksızdır.

Diyetimiz amacına yönelik olarak farklılıklar gösterecektir. Aç kalarak zayıflamaya çalışmak ne kadar yanlış ise fazla protein alarak kas yapmaya çalışmak da bir o kadar yanlış bir düşüncedir. Amaca yönelik diyetimize ek olarak onu destekleyen bir antrenman programımız olmalı. Özetle, antrenman kalitemizin temelini oluşturan en önemli etken beslenme şeklimizdir.

Peki o halde nasıl beslenmeliyiz?

Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 24 Kutu 2
TÜKENDİ
118,00 ₺
(4,8/5) - 8 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 24 adet 250 ml Aspire içerir.
Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu 2
TÜKENDİ
Aspire İçecek

Aspire Drink Thin 250ml - 1 Kutu

ASPIRE
5,00 ₺
Aspire Drink Thin 250 ml 1 Kutu, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. 
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml
TÜKENDİ
139,00 ₺
(5/5) - 4 Puanlama
Hardline Thermo L-Karnitin 1000 ml, kafein ile güçlendirilmiş L-karnitin içeren yağ yakıcı, supplement içeceğidir. Her servisinde 2000 mg Karnitin ile 100 mg kafein sunar. L-Karnitin Thermo'nun her şişesi size 33 servis L-Carnitine ve Kafein sağlar. L-Carnitine, karnitin'in biyoaktif formudur.  Hardline yağ yakıcı satın al Goprotein ailesine katıl,...
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul
TÜKENDİ
69,00 ₺
Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 7 Ampul, servis başına 3000 mg karnitin içeren yağ yakıcı supplement ürünüdür. Amino asit olarak karnitin, beta alanin ve taurin kullanılan Hardline L-Karnitin Matrix, kafein ile desteklenmiş ve ortaya yüksek performanslı bir gıda takviyesi çıkmıştır.
Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 12 Kutu 2
TÜKENDİ
60,00 ₺
(4/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini aromalı hafif gazlı içecektir. 12 adet 250 ml Aspire içerir.
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML
TÜKENDİ
Bigjoy Sport

Bigjoy L-Carnitine 1000 ML

BIGJOY
79,00 ₺
Bigjoy L-Carnitine 1000 ML, servis başına 1000 mg karnitin, 400 mg taurin, 100 mg kafein ve 25 mg yeşil çay ekstresi içeren yağ yakıcı termojenik supplement ürünüdür. SKT İNDİRİMİ
Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu Aspire Drink Thin 250ml - 6 Kutu 2
TÜKENDİ
29,70 ₺
(0/5) - 1 Puanlama
Aspire Drink Thin içecek, kutu başına 200 kaloriye kadar kalori yaktırabileceği kanıtlanmış, yağ yakıcı, enerji içeceği, supplement ürünüdür.  Aspire Drink Thin, ingilterede geliştrilmiş guarana, yeşil çay, karnitin içeriğine sahip, yaban mersini ve yeşil elma aromalı hafif gazlı içecektir. Bir koli 6 adet 250 ml Aspire içerir.
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül
TÜKENDİ
109,00 ₺
(5/5) - 1 Puanlama
Hardline Karnitin 500mg 100 Kapsül, servis başına 500 mg carnitine içeren amino asit, diyet takviyesidir. Yağ yakımı için en çok tercih edilen supplement ürünlerinden olan hardline karnitin kapsül formundan dolayı kullanımı son derece kolay gıda takviyesidir. 

Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu’nun (EFSA) en son belirlenen beslenme referans değerlerinin güncellenmiş haline bakarsak; Ortalama olarak diyetimizin %45-60’ı karbonhidratlardan, %15-20’si proteinden, %20-35’i yağlardan oluşmalıdır. Bunların ötesinde normal bağırsak fonksiyonlarımız için günlük 25 gram da posa almamız gerekiyor. Posa alımı kardiyovaskilüer hastalıklar ve diyabet riskini azaltıp vücut ağırlık kontrolünü sağladığı için çok önemli bir etken. Ayrıca bir vurgu da yağ tüketimine yapılmalı.

Doymuş ve trans yağlar kan kolesterol düzeyini olumsuz yönde etkilerler. Bundan dolayı omega 3 yağ asidi tüketimi özellikle kalp hastalıkları riskini azaltmak için çok önemlidir. Beslenme şeklimize gelince; Öncelikle beslenmemiz olabildiğince doğal olmalı. Yumurta, süt, kırmızı et, beyaz et (tavuk ve balık), kepekli pirinç ve makarna, posalı sebzeler önceliğimiz olmalı. Özellikle yumurta bilinen en değerli proteindir.

Çünkü insan vücudundaki amino asit dizilimine en yakın dizilime sahiptir. Yediğimiz yumurtayı %98 oranında sindirebildiğimiz gibi lifsi yapısı sayesinde uzun süre tokluk hissederiz.  Bundan dolayı yumurta her diyette bulunması gereken, her sabah alınacak olmazsa olmaz gıdaların en başında gelir.

Gıda takviyeleri (Supplements)

Gıda takviyeleri (Supplements)olarak adlandırdığımız fitness gıdaları günlük diyetimizde eksik kalan kısımlar varsa orada devreye girerler. Örnek olarak günlük 90 gr. protein alınması gereken bir diyette 30 gr.’lık bir kısım protein tozuna bırakılabilir çünkü antrenmandan hemen sonra alacağınız protein tozu gerek emilim hızı, gerekse düşük yağ ve kalori değeri ile olabilecek en ideal takviye olacaktır. Whey protein (peynir altı suyu) besleyici değeri çok yüksek bir protein kaynağıdır ve tamamen peynirden elde edilir.

Burada unutulmaması gereken en önemli konulardan biriside antrenman sonlarında yeterince karbonhidrat alımının yapılmamasıdır. Antrenman sonları bir miktar karbonhidrat alımı hem enerji verecektir, hemde vücutta protein sentezinin artmasına yardımcı olacaktır.

Protein tozları günümüzde farklı lezzetlerde, içimi ve hazırlanması son derece kolay bir şekilde üretilirler. Ayrıca öğün kaçırdığımız zamanlar da protein, karbonhidrat ve vitamin bakımından zengin protein barlar da çok faydalı olabilirler. Söz konusu gıda takviyesi ürünlerinibu alanda faaliyet gösteren internet satış sitelerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Bunun yanında gerek gıda takviyeleriyle, gerekse genel sağlımız için kadınların günlük 2 litre, erkeklerin ise 2,5 litre su/sıvı tüketiyor olmaları ayrı bir öneme sahiptir.

Gıda takviyeleri adından da anlaşılacağı üzere düzenli ve doğal beslenmeye ek olarak kullanıldığı zaman son derece faydalı olabilirler. Özellikle yoğun iş temposundaki ve düzenli beslenmekte zorluk çeken kişiler için iyi bir seçenektir. Bunun dışında tamamen besin takviyelerine dayalı bir diyet kısa vadede her ne kadar işe yarar gibi görünse de uzun vadede beklenen etkileri vermeyecektir.

Daima iyi beslenin ve spor yapın, unutmayın her kas güçlü olmak ister!

aspire içecek