TERMOJENİK

Aktif filtreler
Toplam 1 üründen 1-1 arası gösteriliyor

Daha sağlıklı bir vücuda kavuşmanın ön şartlarından biri de metabolizma hızını gereken düzeye çıkarmak. Spora başlayan, kas gelişimi ya da yağ yakımı hedefleyenler için de vücut metabolizma hızı önemli bir gösterge.

Termojenik yağ yakıcılar

Termojenik yağ yakıcılar farklı yollarla metabolizma hızını artırmaya, vücudun daha fazla enerji harcamasını sağlamaya yardım ediyorlar. Bu gıda takviyeleri aynı zamanda yağ yakım süreçlerini de destekleyebiliyorlar. Termojenik ürünler, yağ asitlerinin serbest kalmasına destek olarak, yağ asitlerinin hücre mitokondrisine ulaşmasını da kolaylaştırabiliyorlar.

Termojenik yağ yakıcılar içerdikleri uyarıcı maddeler ile adrenalin salınımında artış da sağlayabiliyorlar. Adrenalin, hücrelerdeki beta-adrenerjik reseptörleri etkiliyor ve enerji üretimi ile kalori yakımının daha fazla olmasını sağlayabiliyor.

Termojenik yağ yakıcılar tiroid hormonlarındaki etkinliği hızlandırma özelliğine de sahip. Ayrıca iştah kesilmesine de katkıda bulunabiliyorlar. Termojenik ürünler, sıvı tutumunu en aza indirmek üzere ayrıca krom, 5-HTP gibi iştah kapatıcı, L-Carnitine gibi yağ taşınmasına yardımcı maddeler yada idrar söktürücü maddeler içerebiliyorlar.  

Sıvı, içecek, toz ya da kapsül olarak alınabilen Termojenik yağ yakıcılar fiyat ve kalite seçenekleriyle GoProtein güvencesiyle satın alınabiliyor. GoProtein sitesinde aroma ya da form olarak çok geniş ürün yelpazesi olan Termojenik yağ yakıcılar fiyat dışında pek çok marka seçeneğine sahip. GoProtein sitesinin kargo avantajları ve hediyeleri ile Termojenik yağ yakıcılar fiyat açısından daha cazip hale geliyor.

Termojenik yağ yakıcılar nasıl çalışıyor?

Termojenik ürünler hücrede yağın yakıldığı mitokondrideki yağ asidi oksidasyonuna yardımcı oluyorlar. Termojenik besinler, yağ hücrelerinde bulunan ve birbirine sıkıca bağlı yağ asitlerinin serbest kalabilmesine destek veriyor. Mitokondriye ulaşan yağ asitleri daha rahat biçimde yakılabiliyor ve yağların oksitlenmesi hızlanabiliyor.

L-Carnitine gibi takviye ürünlerinin çalışma sistematiğinden oldukça farklı olan Termojenik yağ yakıcılar ATP sentezi olmasa bile besinlerin yakılmasını sağlayabiliyor. Termojenik ürünler metabolizmanın uyarılmasını sağlayarak hücrelerin enerji sarfiyatını artırabiliyor, kalori yakım oranını yükseltebiliyor ve sonuç olarak vücut sıcaklığında artış sağlayabiliyorlar. Bu özellikleri ile antrenman süreçlerinde hem kas gelişimine, hem de yağ yakımına katkıda bulunabiliyorlar.

Termojenik ürünler ne işe yarıyor?

Termojenik maddeler yağ depolarının yakılmasını kolaylaştırmak, kas gelişimini desteklemek gibi konularda yardımcı oluyorlar. Çoğunlukla kilolu bireylerin daha rahat kilo vermesi için üretilmiş olan Termojenik besinler vücut geliştirme ile ilgilenenler tarafından da yağ yakıcı olarak kullanılabiliyor. Ancak öncelikle bir antrenman programı ve uygun bir diyetin gerekli olduğu da unutulmamalı; eğer destek isteniyorsa bu ürünlerin faydalı olabileceği düşünülmeli. Bu süreçler boyunca spor ve antrenman vazgeçilmez bir öğe olarak ve sistemli biçimde hayatın içine sokulduğunda çok daha başarılı olunduğu gözlemlenmiştir.

Termojenik ürünler nasıl kullanılıyor?

Termojenik yağ yakıcılar kahveden bibere, yeşil çaydan turunçgillere pek çok doğal bitkisel üründen elde edilebiliyor. En yaygın olanları arasında kafein, yeşil çay, Arnavut biberi ekstresi, kavrulmamış kahve çekirdeği, turunç özü, Raspberry ketones, Guarana ekstresi gibi doğal maddeler bulunuyor. Ayrıca L-Tyrosine ve L-Carnitine de Termojenik yağ yakıcıların içeriğinde bulunan maddelerden.

Pek çok markanın tozdan kapsüle, saf sıvıdan aromalı çaylara çok çeşitli Termojenik ürünü bulunuyor. Ürünlerin niteliğine göre günlük kullanım biçim ve dozları değişebiliyor. Genel olarak kapsüllerin günde 4 doz, sıvı formların ise ortalama 60 ml olarak tavsiye edildiğini söylemek mümkün. Kapsüller daha çok yemeklerden önce alınırken, likit ürünler antrenman programından yarım saat önce kullanılabiliyor.

Dikkat edilmesi gereken durumlar

Termojenik ürünlerin hemen hepsi doğal bitki takviyeleri olarak üretiliyor. Olası yan etkiler ise bu maddelere bağlı olarak değişiyor. Bu ürünleri uykudan önce kullanmanın uyku düzenini bozabileceğini unutmamak gerekiyor. Sürekli hastalığı olanların ve ilaç kullananların da bu ürünleri mutlaka doktorlarının bilgisi dahilinde kullanabileceğinin unutulmaması gerekiyor.

Anemi, anksiyete, hemofili, kalp hastalığı, karaciğer hastalıkları, diyabet gibi rahatsızlarda kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Bazı hassas bireyler Termojenik yağ yakıcılar nedeniyle uykusuzluk, ishal, kalp sorunları, glikoz dengesizliği, baş ağrısı, asabiyet gibi yan etkilerle karşılaşabiliyor. Bu durumlarda ürün alımına son verilmesi gerekiyor.

Uzmanlar uzun süreli kullanım konusunda da uyarıyor ve 3-4 aydan daha uzun süreyle kullanılmasını doğru bulmuyorlar.