TRİBULUS VE GH

Hardline Tribulus Terrestris 100 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
ÖZEL DESTEKLER

Hardline Tribulus Terrestris 100 Kapsül

HARDLINE
109,00 ₺
Hardline Tribulus Terrestris 100 Kapsül, bitkisel kaynaklı ve büyüme hormonu destekleyici, supplement ürünüdür. Hardline Tribulus, özellikle vücut geliştirme sporcuları tarafından en çok tercih edilen ve demir dikeni olarak da bilinen gıda takviyedir.   
Animal Stak 21 Paket
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
KOMPLEKS ÜRÜNLER

Animal Stak 21 Paket

ANIMAL
205,00 ₺
Animal Stak 21 Paket, yüksek miktarda tribulus ekstresi ve arjinine ek olarak çinko, krom, magnezyum, karnitin, deve dikeni, saw palmetto özü içeren anabolik supplement ürünüdür. Animal Stak testesteron hormonunu destekleyen ve tamamıyla yağsız kas kütlesi artışı için geliştirilmiş, üstün performanslı gıda takviyesidir. Bu ürüne benzer ürünleri...
BIGJOY Tribulus Grw 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
TRİBULUS VE GH

BigJoy Tribulus Grw 120 Kapsül

BIGJOY
89,00 ₺
BIGJOY Tribulus Grw 120 Kapsül, servis başına 1000 mg tribulus içeren supplement ürünüdür. BIGJOY Tribulus Grw, demirdikeni bitkisinden elde edilen Tribulus Terrestris sayesinde, testesteron salgılanmasına yardımcı olur. Kan dolaşımının artmasına yardımcı olarak vücuda daha fazla oksijen gitmesinede yardımcı olabilir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler:...
Olimp Tribusteron 90 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
TRİBULUS VE GH

Olimp Tribusteron 90 120 Kapsül

OLIMP
135,00 ₺
Olimp Tribusteron 90 120 Kapsül, servis başına 500 mg Tribulus Terrestris içeren supplement ürünüdür. Olimp Tribusteron 90, zengin demir dikeni içeriğinde servis başına 450 mg Saponin içerir. Saponin testesteron, enerji seviyesi ve vücudun savunma sistemine pozitif katkısı olan bir maddedir.Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: Tribulus TerrestrisSKT: 03/19
Toplam 5 üründen 1-5 arası gösteriliyor

Tribulus ve GH

Tarihin eski zamanlarından bu yana bitkisel ürünlerin ilaç niyetine kullanıldığı biliniyor. Tribulus Terrestis bitkisi de geçmişten bugüne uzanan yararlı bitkilerden biri. Hormon dengesizlikleri, yorgunluk, isteksizlik, performans düşüklüğü, halsizlik gibi duygularla baş etmede büyük kolaylıklar sağlayan özelliklere sahip.

Bu bitkiden üretilen Tribulus ve GH ürünü, spor dünyasında son dönemlerde tercih edilen supplement türlerinden biri. Tamamen bitkisel kaynaklı bir gıda takviyesi olan Tribulus ve GH  özellikle testosteron düzeyinde artış sağlıyor ve performans artışı için yardımda bulunuyor. Büyüme hormonunda çoğalmaya da katkıda bulunan Tribulus Terrestis özellikle vücut geliştirme sporcuları tarafından tercih ediliyor.

Bu bitkinin nerede yetiştiğine bağlı olarak içindeki etken madde değerleri değişkenlik gösterebiliyor. Türkiye, Makedonya ve Bulgaristan'da yetişen Tribulus Terrestis bitkisinde istenen değerler daha yoğun bulunuyor. Çin, Hindistan ve Vietnam menşeli bitkiler ise daha düşük değerlere sahip oluyor.

GoProtein tarafından kullanıcılara sunulan Tribulus Terrestis fiyatı ve kalitesi açısından oldukça avantajlı. Tribulus Terrestis fiyatı açısından olduğu kadar GH bitkisel gıda takviyesi özellikleri ile de tercih ediliyor. GoProtein güvencesiyle evinize gelen Tribulus Terrestis fiyatı yanında özel armağanları da ücretsiz kargoyla birlikte getirebiliyor.

Tribulus Terrestis ne işe yarıyor?

Tribulus Terrestis ya da Türkçe adıyla demirdikeni bitkisi içerdiği protodioscin (saponin) yoğunluğu ile öne çıkıyor. Litvanya'da yapılan bir araştırmada, atletlere 20 gün boyunca günde üç kez yüzde 40 saponin içeren 625 mg Tribulus veriliyor. Araştırmacılar deneyin ilk 10 gününde testosteron sirkülasyonunun ciddi oranda arttığını gözlemliyor. 

Tribulus gıda takviyesinde yer alan protodioscin maddesinin kısa bir aralıkta etkili olabildiği belirtiliyor. Uzmanlar, günde vücut ağırlığınızın her 1 kilosu için 1.15 ila 2.3 miligram arası protodioscin tüketilmesini öneriyor.

Büyüme hormonu artırıcı

Tribulus ve GH ürünlerinde yoğun olarak Tribulus Terrestris bitkisi özünün yanında Arjinin ve maca ekstresi de bulunuyor. Büyüme hormonu artırıcı ve performans yoğunlaştırıcı sonuçlar sağlayan bu ürün, günde 1 kez 1 servis alınıyor. Daha yüksek etken maddeye ihtiyaç duyulması halinde 2. servis de alınabiliyor. Ürün içeriğinde ayrıca selülöz, mikrokristal selülöz, dikalsiyum fosfat, magnezyum sterat da yer alıyor.

Tarihten bugüne uzanıyor

Tribulus Terrestris bitkisinin cinsel gücü ve üretkenliğini artırıcı özellikleri tarih boyunca biliniyordu. Eski Hint tıbbı Ayurveda'ya ait kaynaklarda hem erkekler, hem de kadınlar için Tribulus Terrestris içeren reçeteler bulunuyor. Eski Yunan ya da Çin tıbbının da canlandırıcı, libido ve üretkenliği arttırıcı bir ürün olarak Tribulus Terrestis maddesini kullandığı biliniyor.

Özellikle orta yaş sonrası bozulan hormon dengesine bağlı olarak yaşanan cinsel sorunlarda ve yorgunluk, güçsüzlük gibi performans sorunlarında oldukça fayda sağladığı ifade ediliyor.

Hormonları dengeliyor

Yapılan bilimsel araştırmalar Tribulus Terrestris içeriğindeki saponinler adlı bitkisel bileşiklerin Luteinizing Hormon (LH) üretimini arttırarak ilgili hormonların normal seviyelerde dengelenmesine yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Hormonal dengesizliğe bağlı libido kaybı, infertilite ve diğer cinsel sorunların çözülmesinde katkı sağladığı belirtiliyor. Menopoz belirtilerinin yanı sıra kronik yorgunluk, halsizlik ve depresyon gibi sorunlar da Tribulus Terrestis'in faydalı olduğu sorunlardan. 

En önemli destek kaynağı

Tribulus ve GH ürününün sporcular tarafından ilgi gören boyutu ise kas gücü, kas gelişimi ve dayanıklılık konusunda sağladığı katıklar. Performans arttırıcı işlevi taşıyan Tribulus ve GH, geçmiş dönemde Doğu Bloku ülkelerinin sporcularının 1 numaralı destek kaynağı olarak biliniyor. Steroid kullanan vücut geliştirme sporcularında görülen doğal LH ve testosteron üretimi bozukluklarında Tribulus Terrestris'in doğal dengeyi yeniden sağlamaya önemli katkılar sağladığı ifade ediliyor. 

Kullanırken dikkat

Bugüne değin yapılan araştırmalarda herhangi bir yan etkisi tespit edilmemesine karşın hamilelerde ve emziren annelerde yeterli test yapılmadığı için Tribulus Terrestris kullanılması önerilmiyor. Prostat rahatsızlığı olanlara da Tribulus Terrestris tavsiye edilmiyor. Kullanım sistematiği açısından da 6 hafta kullanım, 6 hafta ara gibi bir döngünün sorunları en aza indireceği belirtiliyor. Uzmanlar Tribulus ve GH ürünlerinin asla normal beslenmenin yerine geçmeyeceği, ilaç özelliği taşımadığı konusunda özellikle uyarıyor.