YUMURTA PROTEİN

Scitec Egg Pro 930gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
PROTEIN TOZU

Scitec Egg Pro 930gr

SCITEC
109,00 ₺
Scitec Egg Pro 930 gr, servis başına 22 gr yumurta akı içeriğine ilave olarak, taurin ve dekstroz amino asit çeşitlerini içeren protein tozu, supplement ürünüdür. Scitec Egg Pro, kolesterol, yağ içermeyen yüksek kalitede protein kaynağıdır. Süt ürünü içermediği için Laktoz hassasiyeti olanlar rahatça kullanabilir. Bu protein tozu stokta değil, incelemen...
Scitec Super 7 Protein 1300 gr
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
Whey Proteinler

Scitec Super 7 Protein 1300 gr

SCITEC
149,00 ₺
(5/5) - 6 Puanlama
Scitec Super 7 Protein 1300 gr, servis başına 20,5 gram, yumurta akı, kazein ve whey protein karışımları içeren, protein tozu, supplement ürünüdür. Scitec Super 7 Protein aynı zamanda vücut tarafından üretilmeyen esansiyel amino asit türlerinin hepsini içerir. Amaç: Kas KütlesiEtken Maddeler: Protein KompleksiSKT: 04/17Ücretsiz Kargo
Toplam 2 üründen 1-2 arası gösteriliyor

Protein denince, aynı anda kalsiyum, selenyum, vitamin denince akla ilk o geliyor. Doğal en sağlıklı ürünler listesinde başı çekiyor. Evet, yumurtadan söz ediyoruz.

Yumurta Protein

Bir tanesi yaklaşık 6 gram protein içeren, proteininin yüzde 55'i beyaz, yüzde 45'i sarı kısmında bulunan yumurtadan. İnsan vücudu için büyük öneme sahip proteinleri ve amino asitleri içeren yumurta, spor dünyasının kullandığı gıda takviyeleri arasında da özel bir yere sahip. Yumurta protein de dahil olmak üzere tüm proteinlerin vücut dokularının gelişimi ve onarımında vazgeçilmez bir rolü var.

Yumurtanın, özellikle de yumurta akının doğal olarak içerdiği protein ve amino asitler, yumurtayı kas gelişimi, vücut geliştirme ve yenilenme çabasında olanların öncelikli tercihi yapıyor. Fitness salonlarının müdavimlerinin yoğun yumurta tükettiği hep söylenir. Yumurta her türlü diyet listesinin de vazgeçilmezlerinden.

Yumurta beyazından elde edilen yumurta protein, düşük kalorisi ile kilo alma derdi yaratmazken, hiç yağ içermemesiyle de ideal bir diyet ürünü. Yumurta protein ürünü amino asit açısından da oldukça zengin. Sporcuların protein ihtiyacının bütünüyle karşılayacak zenginliğe sahip olan yumurta protein fiyat açısından da makul bir düzeyde.

GoProtein sitesinde yumurta protein fiyat açısından avantajlı online alışveriş seçenekleri ile bulunabiliyor. GoProtein güvenirliği ve kalitesi yumurta proteini fiyat avantajlarıyla kapınıza getiriyor. Scitec markasının 930 ve 1300 gramlık ürünleri ve diğer kaliteli markaları GoProtein güvencesiyle edinmek mümkün.

Yumurta proteini ne işe yarıyor?

Yumurtada bulunan protein yüksek biyolojik değere sahip proteinleri ve amino asit açısından eksiksiz profili ile vücut dostu bir yapıya sahip. Yumurta protein tozu da bu özellik sayesinde kas gelişimi, yenilenme gibi hedeflere ulaşılmasına katkı sağlıyor, iyileşme süreçlerini hızlandırıyor. Kasların performansına da olumlu etkileri olduğu belirtiliyor. Ayrıca yumurta protein kemik sağlığı için de katkıda bulunduğu belirtilen bir ürün. Yumurtanın doğal olarak pek çok vitamin, Omega-3, potasyum ve kalsiyum açısından da zengin olduğu biliniyor.

Amino asitler kas gelişimi, onarımı ve yenilenme süreçlerindeki kritik rollerinin yanında bağışıklık sistemini geliştirici bir işlev de görüyorlar. Yumurta beyazındaki protein Lösin başta olmak üzere  bütün amino asitleri içeriyor. Yumurtanın zengin içerikli protein yapısı, laktoz, gluten gibi maddeler de içermediğinden hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde bulunan laktoza duyarlı bünyeler, yumurta akından üretilen yumurta protein ürünlerini rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Yumurta protein tozu, kahvaltıda yeterince protein alamadığını düşünenler için kolay bir destek oluşturabiliyor. Gece boyu proteinsiz kalan vücut sabah saatlerinde katabolik etkiye girebiliyor ve bu nedenle kahvaltıda protein almak gerekiyor.

Yüksek kaliteli protein şart

Amerikan Illinois Üniversitesi'nde yapılan araştırmaların yumurtadaki yüksek protein kalitesinin kas gelişimine faydasını gösterdiği ifade ediliyor. Yumurta protein özelliklerinin enerji ve tokluk hissi açısından da etkisi olduğu ortaya konuluyor. Araştırma grubunda yer alan Donald K. Layman, asıl olarak yüksek kaliteli protein kaynakları tüketmeye odaklanmak gerektiğini ifade ediyor.

Yumurta akı, taurin ve amino asitler

GoProtein güvencesiyle rahatlıkla edinebileceğiniz Scitec marka yumurta proteini ürünleri servis başına 20,5 gramlık yumurta akı, kazein ve whey protein karışımlarını içeriyor. Bunun yanı sıra insan vücudunun doğal olarak üretemediği esansiyel amino asit türlerinin tümü de yumurta protein içinde bulunuyor. Bir yumurta protein tozu servisinde ayrıca 1.8 gram karbonhidrat bulunuyor. Sıfır yağ ve sıfır kolesterol içeren bu servis, 95 kalori ile sağlıklı enerji desteği de sağlıyor.

Yumurta protein tozu ister suya, ister süte karıştırarak kullanılabiliyor, dileyenler meyveli ya da sade yoğurtla da tüketebiliyorlar. Herhangi bir aroması olmayan ve baskın bir tat vermeyen ürün, her türlü sağlıklı ürün ile karıştırılabiliyor.

Dikkat kullanılması gereken durumlar

Yumurta protein sağlıklı kaynaklardan biri olmasına karşın doğru kullanımı önemli. Yumurtanın doğal olarak vücuda alınmasının her zaman daha sağlıklı olduğu akıldan çıkarılmamalı. Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da yumurta protein alındığında su tüketiminin de ciddi biçimde artırılması. Böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerin kullandıkları ilaçların yan etkilerinin ve görülen semptomların ağırlaşmaması için bu ürünü kullanması önerilmiyor.