ZMA

Hardline ZMA 180 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
ÖZEL DESTEKLER

Hardline ZMA 180 Kapsül

HARDLINE
89,00 ₺
(4,5/5) - 2 Puanlama
Hardline ZMA 180 Kapsül, vücutta büyüme hormonunu destekleyen anabolik etkili, Çinko ve Magnezyum mineralinden oluşan supplement ürünüdür. Hardline ZMA özellikle vücut geliştirme sporcuları tarafından tercih edilen yüksek performanslı gıda takviyesidir.
Optimum ZMA 90 Kapsül
TÜKENDİ
99,00 ₺
Optimum ZMA 90 Kapsül, servis başına 450 mg magnezyum, 30 mg çinko içeren supplement ürünüdür.
BigJoy ZMA 120 Kapsül
  • +Hediyeli
TÜKENDİ
56,00 ₺
BigJoy ZMA 120 Kapsül, servis başına 225 mg magnezyum, 15 mg çinko ve 10 mg B6 vitamini içeren, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkı sağlayan gıda takviyesidir. Bunun yanında bağışıklık sistemi ve protein sentezi işlemine de katkıda bulunur.
Toplam 3 üründen 1-3 arası gösteriliyor

Çinko, magnezyum aspartat ve B6 vitaminin birleşiminden oluşan mineral içerikli bir gıda takviyesi olan ZMA metabolizma ve kas sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahip.

ZMA: Çinko Magnezyum Ürünü

ZMA çinko magnezyum ürününün uyku düzenine yardımcı olduğu, B6 vitamin içeriği ile enerji desteği verdiği de biliniyor. ZMA bileşiminin birlikte alınmasının güç, kas kütlesi ve dayanıklılık artışı sağlanabileceği öne sürülüyor. Yoğun antrenman sonrası kaslardaki hasarın daha hızlı iyileşmesine de katkı sağlıyor. Testosteron seviyesinde artışa neden olduğu iddiası olmakla birlikte, bunun sağlıklı erkekler için geçerli olduğunu kanıtlayacak herhangi bir veri henüz yoktur. Çinko eksikliğine bağlı testosteron sorunları ise çinko takviyesi ile çözülebilmektedir. Aspartat için de testosteron seviyesinde artışa neden olduğu söylenmektedir, ancak ZMA bileşiminde yer alan aspartat etki edecek kadar yoğun değildir. ZMA yağsız kas kütlesi gelişimi için de yardımcı bir ürün olarak biliniyor.

GoProtein güvencesiyle kullanıcılara sunulan Universal ya da Hardline gibi önemli markalara ait ZMA fiyat açısından da avantajlı. GoProtein satış sitesi ZMA fiyat ve kalite politikasıyla oldukça cazip teklifler sunuyor. Online alışverişi güvenle yapabileceğiniz GoProtein uygun ZMA fiyat düzeyi yanında pek çok özel armağan da verebiliyor.

Çinko, magnezyum ve B6 eksikliği

İnsan vücudunda çinko ya da magnezyum gibi mineraller yoğun terleme ya da idrar yapma yoluyla azalabiliyor. Proton pompa inhibitörü gibi ilaçlar ve alkol de mineral düzeylerinde ciddi düşüşe neden olabiliyor. Bu eksiklikleri uygun gıdalarla tamamlar bilinen en basit yol. Ispanak, badem, tam tahıllar ve bakliyat magnezyum ihtiyacını, kırmızı et ve kümes hayvanları ise çinko ihtiyacını karşılayabiliyor. B6 vitamini için ise en iyi kaynak balık, meyve ve nişastalı sebzeler. ZMA ürünü ise sistemli ve düzenli takviye için özellikle sporculara kolaylık sağlıyor.

İnsan vücudunda en fazla bulunan minerallerden biri olan magnezyumun eksikliğinin en önemli belirtisi halsizlik. Eksikliği halinde protein sentezinde de ciddi bir düşüş yaşanabiliyor. Araştırmalar yüksek kaliteli magnezyumun, diğer formlara göre çok daha yüksek bir emilime sahip olduğunu gösteriyor.

Düşük antrenman toleransına çözüm

Biyolojik açıdan en elverişli magnezyum aspartat mineralini içeren ZMA ürünü uyku sorunları için de faydalı bir gıda takviyesi. Insomnia hastaları üstünde yapılan bir araştırmada, takviye olarak alınan magnezyumun uyku kalitesinde artış sağladığı belirtiliyor. Kronik uykusuzluk nedenleri arasında mineral düzeyindeki düşüklük de gösteriliyor ve bu durumun antrenman toleransını azalttığı ifade ediliyor. Uykusuzluk kaynaklı düşük antrenman toleransı takviye gıdalarla büyük ölçüde çözülebiliyor.

Testosteron seviyesini artırıyor

1982’de yayımlanan araştırmaya göre, tipik olarak çinko eksikliği görülen böbrek yetmezliği hastaları 6 ay süren takviyenin ardından ciddi bir testosteron yükselişi yaşıyor. Sağlıklı yetişkinler üzerinde yapılan 1996 tarihli "Serum Testosteron Düzeyleri" adlı araştırmada ise 6 ayın sonunda testosteron düzeyinin iki katına çıktığı gözleniyor. Batı Washington Üniversitesi’nin spor performansı araştırmacılarından Doç. Dr. Lorrie Brilla'nın araştırması ise serbest ve total testosteron seviyelerinde yüzde 30'luk bir artış ortaya koyuyor.

ZMA ürünleri fonksiyonel gücü artırıyor

Yoğun antrenman ve spor yapanların ihtiyaç duyduğu büyüme hormonu düzeyi açısından da ZMA ürünlerinin faydası olduğu biliniyor. Çinko, magnezyum, testosteron ve insülin büyüme hormonu üretimini tetikleyen maddeler. Çinko ve magnezyum takviyesi katabolik stres hormonu olan kortizolu düşürüyor. ZMA'nın kas gücü üzerindeki etkisi de yabana atılır bir etki değil. Dr. Brilla araştırmasında kas gücünde ve işlevli güçteki artışı da ölçmüş.

Yüksek doza dikkat!

Kapsül formunda satılan ZMA ürününün yatmadan bir saat önce 1 porsiyon olarak alınması tavsiye ediliyor. Uzmanlar süt ve kalsiyum içeren gıdalar ile birlikte alınmaması konusunda uyarıyor. ZMA bileşiminde yer alan maddelerin tümü doğal maddeler olduğu için herhangi bir yan etkileri bulunmuyor. Ancak tavsiye edilen dozun aşılmaması da isteniyor. Fazla çinko ve magnezyumun bazı reçeteli ilaçların emilimini zorlaştırabileceği ifade ediliyor.